Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Synology si připravil další rackový NAS server

14.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Synology si připravil další rackový NAS server
Společnost Synology ohlásila dva nové produkty, a to rackový NAS servery RackStation RS10613xs+, k němuž patří expanzní jednotka RX1213sas, jichž můžeme s jedním serverem využít dokonce až osm. Díky tomu dosáhneme kapacity 424 TB s využitím...
Společnost Synology ohlásila dva nové produkty, a to rackový NAS servery RackStation RS10613xs+, k němuž patří expanzní jednotka RX1213sas, jichž můžeme s jedním serverem využít dokonce až osm. Díky tomu dosáhneme kapacity 424 TB s využitím 106 pevných disků pro rozhraní SATA 6 Gbps nebo také SAS.

RackStation RS10613xs+ nabídne rychlost čtení až 2000 MB/s (či 400000 IOPS), kterou zajistí procesor Xeon se čtyřmi jádry na 3,3 GHz, podporou šifrování díky AES-NI a 8 GB paměti DDR3 RAM (ECC). Tu je možné navýšit až na 32 GB. Pro připojení do sítě poslouží dva 10 Gb Ethernetové porty a větší pohotovosti při práci s daty také pomůže mezipaměť typu SSD. Ta se uplatní především při čtení.

Výrobce zde dále nabízí službu Synology High Availability (SHA) pro jednoduché přenesení práce právě nedostupného serveru do dalších plně funkčních jednotek v clusteru. Pro větší spolehlivost tu jsou také redundantní zdroje napájení i ventilátory. Služba Synology Replacement Service Europe (SRSE) zase zajistí, že uživatel dostane náhradní komponenty hned druhý pracovní den.

Model RS10613xs+ už získal certifikaci Microsoft Windows Serveru 2012 s technologií Hyper-V a VMware vSphere 5 VAAI a podporuje také Citrix XenServer. Sám pracuje se známým OS DiskStation Manager 4.1.

Vedle toho dnes firma Synology také oznámila, že otevírá nové centrum Synology Replacement Service Europe (SRSE) pro servery NAS série XS a XS+, čili servisní středisko pro rychlou pomoc zákazníkům. To slibuje zaslat nový kus výměnou za poškozený, a to ještě dříve než ten dojde do střediska.

Zdroj: TZ Synology