www.svethardware.cz
>
>
>
>

Synology si připravil NAS servery DS212+ a DS212

Synology si připravil NAS servery DS212+ a DS212
, , aktualita
Společnost Synology si připravila dva nové modely NAS (Network Attached Storage) serverů vybavené dvěma diskovými šachtami. Jedná se tak o produkty určené i pro domácnosti, kde mohou plnit úlohu datového centra i pro zálohování, ovšem výrobce...
K oblíbeným
reklama
Společnost Synology si připravila dva nové modely NAS (Network Attached Storage) serverů vybavené dvěma diskovými šachtami. Jedná se tak o produkty určené i pro domácnosti, kde mohou plnit úlohu datového centra i pro zálohování, ovšem výrobce sám je určil i pro malé firmy a pracovní skupiny.

Oba modely pracují s firmwarem DiskStation Manager 3.2 a nabízí podporu pro 3,5" i 2,5" disky a SSD s rozhraním SATA, dále jeden konektor pro Gb Ethernet, dva porty USB 3.0, jeden USB 2.0 a model DS212+ má také port eSATA pro plnohodnotné připojení dalšího disku. Uvidíme, zda pro to bude připraven i firmware s rozšířenou podporou polí RAID. Dále nebudou chybět porty pro karty SD a zadní 92mm ventilátor.

NAS servery také podporují funkci Hot-Swap a jejich maximální přenosové rychlosti jsou 109 MB/, popřípadě 54 MB/ v případě konfigurace disků do pole RAID 1 (zrcadlení). Model DS212+ má nad základním také výhodu ve 2GHz procesoru (k tomu 512 MB RAM), avšak přijde na 277 GBP, zatímco DS212 s 1,6GHz procesorem a 256 MB RAM stojí 231 GBP.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen přinese na Netflix animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase uvede očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rocket Lab Neutron: znovu použitelná raketa pro megakonstelace Rocket Lab Neutron: znovu použitelná raketa pro megakonstelace
Kalifornská společnost Rocket Lab se přihlásila s videem, které představuje své budoucí rakety Neutron. Ty mají nastoupit za aktuální rakety Electron a uvažovat o nich můžeme jako o menší obdobě nosičů Falcon 9 od SpaceX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestal nabízet rozšířenou záruku pro overclockery Intel přestal nabízet rozšířenou záruku pro overclockery
Intel se rozhodl bez náhrady zrušit svou službu Performance Tuning Protection Plan (PTPP), která představovala rozšířenou záruku pro zákazníky, kteří rádi taktovali své procesory až na hranu jejich možností. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek