reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

T-1000

Registrace: 16.9.2006
Komentářů: 5, score 2.5
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 10.1.2022 s hodnocením +3:
Taky jsem uvažoval, že bych si koupil konzoli, kdyby mi umřela grafika. Má to ale několik háčků.
- Nejde připojit klávesnice a myš. Microsoft nějak plánoval tohle vyřešil, možná že v nějaké hře to funguje, ale určitě ne globálně. A hrát některé hry na gamepadu je fakt hnus. K PC si připojíš, co se k dané hře zrovna hodí. U konzolí na výběr není.
- Další problém, co jsem četl je rozlišení. Já mám monitor 3440x1440, což jak jsem četl, konzole nepodporují.
- Sice jsem nějak moc nezkoumal, jak je to s VR. Vím jen, že PS má své řešení, což je prý takové entry level řešení. Třeba takový HL: Alyx si na tom člověk asi nezahraje.
Takže mě to přešlo, ale je pravda, že za ty peníze je ten výkon v PC nesehnatelný. Ale není žádným tajemstvím, že na HW Sony i Microsoft nevydělávají, spíše prodělávají, ale pak vydělávají na hrách. Což mě štve, protože za PC člověk o stejném výkonu dá minimálně 2x tolik a ty hry pro PC a konzole stojí skoro stejně. Jako by se počítalo, že PC hráči pak ty hry pirátí, když už mají ten HW dražší, aby ve výsledku byli na stejných penězích.

Takže co mi dává největší smysl dnes je streamování, což sice taky má nevýhody, ale alespoň je možné připojit klávesnici a myš.
Komentář z 10.1.2022 s hodnocením +2:
Já nejsem odpůrcem konzolí. Na trhu mají své místo, ale spíše to chápu pro nenáročné uživatele ­- za pár korun si můžou zahrát. Pokud už člověk chce něco navíc, třeba VR ­(mimochodem Sony má PSVR, má Microsoft nějaké řešení?­) nebo jiné rozlišení než 4K nebo Full HD, tak má smůlu.

Shodnem se na tom, že kupovat grafiku dnes je vyhazování peněz. Já mám zatím radeon 5700 XT, ale na to VR by to chtělo něco výkonnějšího. Ale za stardardní situace to PC bývá cca 2x dražší, s tím, že po konci životnosti ­(ve smyslu malého výkonu po 3 letech­) se dá prodat, takže to není zase tak hrozné s tou cenou.

Momentálně je to třeba i dobrá volba, protože PC HW není o moc výkonnější než ty nové konzole, ale po vydání nových generací grafik tento rok už budou konzole zase o mnoho slabší a člověk bude rád, když mu hra pojede alespoň na 30 fps.

Mimochodem, na TV s gamepady se dá s PC taky hrát. Používám streamování přes Steam ­- běží to po LANu, takže kvalita obrazu je skoro dokonalá a latence je tak nízká, že se to člověk ani nepozná.

PS: jsem rád, že v xboxu klávesnice a myš funguje :­-)