reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

TDK představuje čtyři MP3 přehrávače

13.10.2003, Štěpán Mrázek, článek
TDK představuje čtyři MP3 přehrávače
Společnost TDK je v IT oblasti nejvíce známá jako výrobce CD médií. Nyní se však má šanci profilovat i jiným způsobem – jako výrobce multimediálních zařízení. Uvedla totiž na trh čtyři MP3 přehrávače: MOJO 1, MOJO 256F, MOJO 128F a MOJO X.
Přehrávač MOJO 1 je vybaven 128 MB vestavěné paměti a umožňuje přehrávání MP3 souborů s bitrate 8 až 320 kbit/s, případně i s variable bitrate. Samozřejmostí je u tohoto přístroje také podpora formátu WMA. Pro rozšíření kapacity paměti je dostupný SD/MMC slot. Malou zajímavostí je digitální tuner, který umožňuje uložit do paměti až 25 stanic.

Nejzajímavější je však celkový koncept, který je patrný z obrázku (bližší komentář jistě není potřeba). Pro napájení je použita je použita jedna AAA baterie (či akumulátor), která zaručí až 10 hodin provozu. Součástí dodávky je uživatelská příručka, USB kabel, CD-ROM s příslušným softwarem a tři sady krytek pro sluchátka. Prodej začne v říjnu a koncová cena by měla činit 180 amerických dolarů.Obr. 1 - Přehrávač TDK MOJO 1

Model MOJO 256F je klasický kapesní MP3 přehrávač, který je ovšem vybaven 256 MB interní paměti a přídavným SD/MMC slotem. Přehrávač opět obsahuje FM rádio, které umožňuje uložit do paměti až 20 stanic. MOJO 256F umožňuje nahrávat rádio a hlasové poznámky do interní paměti!

Zajímavostí je také software, který převádí text na řeč a umožňuje tak čtení textových poznámek. Jako zdroj energie je opět použita jedna AAA baterie (případně akumulátor), která je schopna napájet přístroj až 12 hodin. Mimo USB kabelu, disku CD-ROM s programovým vybavením a uživatelské příručky dostanete také ochranný obal.Obr. 2 - Přehrávač TDK MOJO 256F

Prodej začne během října a běžná koncová cena bude 190 amerických dolarů. Přístroj bude také dostupný ve verzi MOJO 128F (poloviční interní paměť) za cenu 140 amerických dolarů.

Poslední přístroj nese označení MOJO X a je vybaven 128MB interní paměti. Ve srovnání s MOJO 128F nemá SD/MMC slot a rádio. Výhodou je menší velikost a navíc pětipásmový equalizer. Ostatní parametry jsou shodné jako u MOJO 128F. Prodej začne opět v říjnu a koncová cena bude činit 100 amerických dolarů!
reklama