www.svethardware.cz
>
>

Tencent nabídne 10 TB na cloudu zdarma

Tencent nabídne 10 TB na cloudu zdarma
, , aktualita
Čínská internetová společnost Tencent se rozhodla vydat do světa a nabídnout uživatelům celých 10 terabajtů na cloudovém úložišti, a to zdarma. Krom toho přišla s anglickou verzí instagramové aplikac Story Camera, ale my si spíš budeme všímat onoho cloudu.
K oblíbeným
reklama
Podstatné na nové nabídce čínské firmy Tencent jsou tedy především dvě věci - 10 TB prostoru pro data online a pak fakt, že to je zdarma. V porovnání se 7 GB na Microsoft SkyDrive, 15 GB na Google Drive a 5 GB na DropBoxu je to neuvěřitelně vypadající nabídka, která tak může vyvolávat pochybnosti.

Nicméně zprávu potvrdil viceprezident firmy, Peter Zheng, jenž oznámil, že uživatelům v USA bude tato služba k dispozici již od začátku příštího roku. V současnosti je 10 TB nabízeno čínským uživatelům, přičemž nejbližší konkurence Baidu a Qihoo 360 nabízí desetkrát méně.

Uživatelé služby Tencent však celkem pochopitelně nedostanou vyhrazených 10 TB ihned. Další prostor se pro ně uvolní až poté, co využijí ten stávající. Je také zřejmé, že Tencent spoléhá na to, že zdaleka ne všichni opravdu využijí plnou nabízenou kapacitu.

Pak ještě vyvstává otázka bezpečnosti, přičemž firma Tencent si uvědomuje, že leckomu se nabídka 10 TB zdarma může zdát až podezřele dobrá. Peter Zheng k tomu řekl, že data mezinárodních uživatelů budou na serverech umístěných v USA a jihovýchodní Asii, čili ne na serverech v Číně, která je známá sledováním a omezováním internetového provozu.

Otázkou je, zda se někdy brzy dočkáme i my v EU.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů