Tend.ai: postavte si minitovárnu z 3D tiskáren ovládanou robotem

Tend.ai: postavte si minitovárnu z 3D tiskáren ovládanou robotem
, , aktualita
Tend.ai je startup, který přináší software pro roboty, kteří obsluhují stroje. Hardware si zájemce vybere a sestaví sám, umělá inteligence pak libovolné robotické rameno naučí ovládat například sérii 3D tiskáren.
K oblíbeným
reklama
Robotická zařízení se v současné době už rozšiřují do různých oblastí a mohou sloužit k mnoha účelům. Většinou však robot sám něco vyrábí, dělá práci, kterou člověk sám nezvládne, nebo ji naopak nechce vykonávat. Startup Tend.ai však vyvinul umělou inteligenci pro robota, který má za úkol se starat o další zařízení. Tímto způsobem pak může vzniknout celá malá továrna na 3D tisk, přičemž jenotlivé 3D tiskárny bude obsluhovat a ovládat robotické rameno.

Celý systém na ovládání dalších zařízení je tak plně automatický a majitel si nemusí dělat hlavu s obsluhou. Robot plně nahradí člověka, který by se jinak musel jednotlivé 3D tiskárny starat a poté ještě operovat s výslednými výrobky. Tímto odpadá i jakási část nutnosti lidské kontroly nad stroji, protože jiní roboti to zvládnou sami a postarají se tak o úplně celý výrobní proces.

Za celým projektem tedy stojí tým z Tend.ai, jedná se o tříčlenný tým z Oregonu. Jejich cílem bylo postavit plně autonomní systém, který zvládne všechny úkoly bez zásahu člověka. Členové týmu se specializují na umělou inteligenci i robotiku, a tak mohla vzniknout tato umělá inteligence ovládající robota starajícího se o 3D tiskárny. Činnost celého systému je pak možné sledovat pomocí zařízení s Androidem či s iOS.

Tým z Tend.ai tedy vyrobil umělou inteligenci pro robota, který sám zadává 3D tiskárnám úlohy. A 3D tiskáren, které zvládne obsluhovat, není zrovna málo, výrobce uvádí až neomezený počet. Když se výrobek vytiskne, 3D součástky a nástroje pak mohou být i zabaleny a dány na dopravníkový pás. Robot, který vše ovládá, je vybaven jedním robotickým ramenem, součástí musí být i kamera, pomocí níž pak stroj ovládá jednotlivé 3D tiskárny. Robotické rameno, kamera i úchopné zakončení jsou už volbou samotného zákazníka. Všechna tato zařízení se jen připojí k minipočítači od Tend.ai.


"Robotické rameno používá kameru, aby mohlo přečíst údaje na displeji každé 3D tiskárny, a to přesně tak, jako to může udělat člověk. Robotická ruka automaticky nastartuje tisk a ovládá tlačítka 3D tiskáren. Je kompatibilní s jakoukoliv 3D tiskárnou bez jakýchkoliv úprav," prohlásil Mark Silliman, CEO Tend.ai.

Takto je tedy možné si vytvořit vlastní 3D tiskovou továrnu na výrobu. Robot, který bude připojený k Tend.ai však nemusí spolupracovat pouze s 3D tiskárnami, dokáže ovládat i jiné stroje. Po připojení se umělá inteligence naučí ovládat přístroje a pak už robot funguje sám a dělá všechnu práci. Tento autonomní systém se může hodit zejména začínajícím podnikatelům, kteří chtějí rozjíždět nějaký projekt a potřebují místo, kde budou výrobek tvořit.

Zdroje: 3dprint.com, Tend.ai

reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů