reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tenký klient Fujitsu Futro Z220 s ARM vstupuje na trh

5.12.2012, Jan Vítek, aktualita
Tenký klient Fujitsu Futro Z220 s ARM vstupuje na trh
Firma Fujitsu si připravila zajímavý produkt v podobě tenkého klientu Futro Z220, který je vybaven čipem SoC založeným na architektuře ARM. Je tak prvním svého druhu v nabídce této firmy a jako takový nabízí dva provozní režimy, mezi nimiž...
Firma Fujitsu si připravila zajímavý produkt v podobě tenkého klientu Futro Z220, který je vybaven čipem SoC založeným na architektuře ARM. Je tak prvním svého druhu v nabídce této firmy a jako takový nabízí dva provozní režimy, mezi nimiž si zákazník může vybrat. Jednak jde o režim úplné správy založené na řešení Scout Enterprise, nebo ekonomický režim automatické adaptace, který se automaticky připojuje k určené upřednostňované infrastruktuře na straně serveru. Je tedy jasné, že jde o zařízení určené především pro firmy. Tento druhý režim přitom nevyžaduje žádnou instalaci ani konfiguraci, takže můžete zařízení ihned připojit do stávajícího prostředí serverů i do infrastruktur virtuálních počítačů.

Futro Z220 bylo vštípeno mezi oblasti klientů Zero Cliet a klasické tentké klienty. Použití procesoru ARM má výhodu v energeticky úsporném provozu, přičemž zařízení ani nepotřebuje aktivní chlazení, a je tudíž bezhlučné. Uživatelské prostředí je pak založené na operačním systému eLux RT.

Novinka bude na českém a slovenském trhu dostupná od ledna 2013. Cena ještě nebyla stanovena, ovšem technické podrobnosti jsou již na webu výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Fujitsu
reklama
reklama