www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Tenký klient HP t730 pro až 6 monitorů

Tenký klient HP t730 pro až 6 monitorů
, , aktualita
Společnost HP si připravila nové malé PC t730, což je tenký klient založený na platformě AMD, který je schopen využít i monitory s vysokým rozlišením Ultra HD / 4K. Na trhu jej můžeme očekávat v prosinci.
K oblíbeným
reklama
HP t730 je tedy malý počítač označovaný také jako tenký klient, který je plnohodnotné PC vybavené vlastní pamětí pro data. Je tedy založen na platformě AMD a nabízí výstup pro monitory s vysokým rozlišením a vedle toho k němu můžeme díky volitelné kartě AMD FirePro připojit až osm monitorů či jiných zobrazovacích zařízení.

Počítač je založen na speciálním APU AMD RX-427BB, které má čtyři jádra na 2,7 až 3,6 GHz, 4 MB cache a grafiku řady Radeon HD 9000. Dále tu je až 16GB DDR3L-1600 RAM, 8 až 128 GB paměti typu MLC Flash. Grafika v APU, která zajišťuje obsluhu čtyř konektorů DisplayPort, může být v případě potřeby nahrazena grafikou AMD Fire Pro W2100, k níž můžeme napojit až šest monitorů (opět jde o DisplayPorty).

HP nabídne tento počítač ve verzích s Linuxem (HP Thin Pro / HP Smart Zero Core) nebo s Windows 10 IoT Enterprise for Thin Clients / Windows Embedded Standard 7P. Cena začne na 599 USD a dostupnost je naplánovaná na letošní prosinec.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek