www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesla Powerwall: domácí baterie pro levnější energii

Tesla Powerwall: domácí baterie pro levnější energii
, , aktualita
Společnost Tesla, kterou známe především jako výrobce elektromobilů, se pouští do dalšího slibného byznysu. Letos v létě začne dodávat na trh baterie Powerwall, které jsou určeny do domácností, jimž mají ušetřit za energie.
K oblíbeným
reklama
Tesla Powerwall je tedy jakási nástěnná baterie, která bude připomínat spíše topicí těleso. Skládat se ale bude především z bateriových článků, jež mají celkovou kapacitu 7 nebo 10 kWh. Jejím úkolem je fungovat jako zařízení pro ukládání nadbytečné energie z alternativních zdrojů, případně se bude nabíjet levnějším nočním proudem a pak nás bude zásobit především za dne. A vedle toho bude samozřejmě fungovat i jako velká UPS, čili záložní zdroj energie.

Je to prostě jeden velký akumulátor o rozměrech 1300 x 860 x 180 mm, který zvládne dlouhodobě poskytovat 2 kW energie a v nárazech až 3,3 kW. Měla by tedy utáhnout třeba i myčku na nádobí, ale pokud k ní přidáme i žehličku, na to už asi stačit nebude.

Co se týče ceny, pak 7kWh verze nás přijde na 3000 dolarů a 10kWh bude stát o 500 dolarů více. K tomu musíme ale připočíst ještě náklady na zapojení do stávajících rozvodů, tedy včetně měniče stejnosměrného proudu na střídavý. Pokud nám pak bude jeden Powerwall málo, nebude žádný problém zapojit dva.

Otázka je, zda se nám tato investice vůbec vyplatí, což nelze jednoznačně říci, neboť záležet bude na mnoha faktorech, mezi něž patří i ty, které zatím nejsou známy, jako třeba vývoj cen energií do budoucna. Počítat můžeme s tím, že Powerwall nám má vydržet alespoň deset let, což je taká záruční lhůta. Ovšem existují silné tlaky na to, aby společnosti začaly takové způsoby ukládání aktuálně nepotřebné energie využívat, alespoň tedy v Kalifornii. Ta zaúkolovala své veřejné služby, aby do roku 2024 měly kapacitu celkem 1,325 MWh v podobných zařízeních.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek