reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
15.7.2021, Jan Vítek, aktualita
Tažení čínských představitelů proti Bitcoinu a kryptoměnám obecně pokračuje a dle serveru CoinDesk to nyní pocítí těžaři ve třech dalších provinciích, a to konkrétně An-chuej, Kan-su a Che-nan. Čína tím sleduje především dvě věci.
Neverminde (353) | 16.7.202111:30
Zakazte to cely a je to.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Derryk (200) | 16.7.20217:51
Překvapuje mne vypínání po jednotlivých provinciích. To mají jednotlivé provincie tolik pravomocí a nezávislosti na centrální vládě a rozhodují si to víceméně sami nebo těžbu zakazuje centrální vláda postupně?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
durib (290) | 15.7.202118:31
"Čína má zájem snižovat uhlíkové emise­" ­- to je nějaké oficiální vyjádření? Tak či onak bych k tomu jen dodal ­"há ha­".
Skutečný důvod pro zákazy je totiž pořád stejný = prachy a moc. Strana za 5 12 pochopila, že jim ujíždí vlak kontroly nad obyvatelstvem. Krypto tedy budou zakazovat do té doby, než ... si vytvoří krypto pod vlastní kontrolou.
Úplně stejné je to teď s bankami, které nás tak horlivě chtějí chránit před kryptoburzami a zakazují s nimi platební styky. Že některé z těch bank samy koupi krypta nabízejí, je pak vrchol pokrytectví.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Milan Šurkala (3985) | 16.7.20219:01
""Čína má zájem snižovat uhlíkové emise​­" ​­- to je nějaké oficiální vyjádření?­"

Že jde o kontrolu nad penězi, je jasné, ale životní prostředí v tom hraje také roli. Vždyť Čína je do snižování uhlíkových emisí jako divá. Mají podobný ­"Green Deal­" jako EU, přijali ho v roce 2013. Do obnovitelných zdrojů energie investují půlku celosvětových investic do nich,... Vidět to jde i na elektromobilitě. Ve velkých městech tvoří elektrické motorky většinu ­(už když jsem tam byl v roce 2017, spalovacích motorek bylo minimum­). Ve světě je asi jen jedna čistě elektrická automobilka vyrábějící mainstreamové osobní vozy ­(zatím Tesla, ostatní vyrábí buď nějaká legrační vozítka, dodávky nebo ještě nezačaly­), Čína jich má hned několik a už útočí na Evropu ­(NIO, XPeng, Li Auto,...­). Takže bych se zase až tak moc nesmál.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
honza1616 (3537) | 15.7.202114:54
Ja si teda nevšiml vůbec žádné změny , samozřejmě ­"kryploměny­" maji výkyvy,
ale toto opravdu zapadlo do běžného rozptylu mezi denní min. a max.
Tedy bez efektu na hodnotu
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Bison (732) | 15.7.202113:23
straty ktoré farmy zažívajú sú extrémne, komunistická strana takto pochová celý trh v Číne a vyvolá inde vo svete paniku. Kryptomeny čaká chaos ktorý im môže zlomiť krk, snáď aspoň El Salvador ostane farmám naklonený, čo však môže prekaziť MMF ktorý má výhrady pri rokovaní s vládou práve pre tento utopický projekt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.