reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermalright HR-02 Macho Zero: pořádný pasiv

21.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Thermalright HR-02 Macho Zero: pořádný pasiv
Společnost Thermalright zařadila do své nabídky procesorový chladič HR-02 Macho Zero, který představuje pořádný kus hliníku a celkem šest duálních heatpipe. Výrobce ho přitom profiluje jako především pasivní chladič.
Thermalright HR-02 Macho Zero je tedy volbou pro náročné uživatele, kteří mají zájem o pasivní, nebo alespoň částečně pasivní chlazení procesoru. Mohou k tomu totiž využít dodávaný tunel, jímž tento chladič propojí se zadním skříňovým ventilátorem, který tak bude skrz žebroví vysávat vzduch ze skříně. Připraveny jsou dva tunely, jeden pro 120mm ventilátor a druhý pro 140mm.

Thermaltake hovoří o "Black Nickel Design", s nímž by měl HR-02 Macho Zero vystupovat z řady, ovšem tělo chladiče je na fotografiích spíše šedé a nevypadá černě. Ovšem focení kovově lesklých materiálů je vždy problematické, takže na živo může chladič vypadat zcela jinak. Poniklované a černé mají být také heatpipe a měděná základna, jíž prochází celkem šest těchto teplovodivých trubic.

Základna chladiče Macho Zero má odpovídat hi-end modelům, jako je Silver Arrow a Archon X2, takže má velkou plochu o rozměrech 53 x 40 mm. Díky tomu snadno pokryje i velké procesory, jako jsou třeba nejnovější modely Core i7 z generace Haswell-E. Nicméně Thermalright mluví o velikosti heatspreaderu, zatímco samotný procesor pod ním zabírá plochu pouze 356 mm2, což by bylo cca 19 x 19 mm v případě, že by šlo o čtverec.

Thermalright Macho Zero má celkové rozměry 136 x 152 x 163 (H x Š x V), váží slušných 1870 gramů a určen je k montáži na všechny dnes používané sockety AMD, tedy alespoň dle tiskové zprávy. Nicméně mezi ty asi nebude patřit AM1, na nějž by takový chladič ale nikdo soudný necpal. Chladič přijde na evropské trhy v polovině prosince za zatím neuvedenou cenu.

Zdroj: TZ Thermalright
reklama