Thermaltake Core X9 Snow: kostka pro výkonné sestavy

Thermaltake Core X9 Snow: kostka pro výkonné sestavy
, , aktualita
Thermaltake si připravil velkou skříň Core X9 Snow Edition typu kostka (cube), která je určena pro velmi výkonné sestavy založené na desce formátu Extended ATX. Najdeme v ní také mnoho prostoru pro velké radiátory vodního chlazení.
K oblíbeným
reklama
Thermaltake Core X9 Snow Edition je tedy bílá verze skříně Core X9, která je určena pro náročné uživatele a jejich objemné sestavy založené na základní desce E-ATX (Extended ATX). Je tedy zřejmé, že není určena pro běžné sestavy, však pro ně by nabídla příliš velký luxus a zůstal by v ní jen nevyužitý prostor.

Skříň je tedy celá bílá a celou její přední část pokrývá děrovaný panel, skrz nějž může nasávat vzduch, ovšem to může i skrz řadu jiných otvorů, však třeba pravá bočnice je děrovaná jako řešeto a ventilátory můžeme nasázet ve velkém také do vrchního panelu, jak můžeme vidět z jedné fotografie. V přední části skříně, respektive na boku předního panelu, je obvyklý panel, kde máme tentokrát čtyři porty USB 3.0, dva audio a tlačítka s kontrolkami.

Thermaltake také uvádí, že přední I/O panel je vyměnitelný, stejně jako okno v levé bočnici. To ale znamená pouze to, že můžeme prohodit bočnice a panel s porty dát z levé strany na pravou. Interiér skříně je ale plně modulární, což znamená, že z něj můžeme odšroubovat v podstatě vše, tedy veškeré pozice pro disky, SSD a mechaniky, ventilátorové pozice i tray. Zbyde nám tak jen holá skříň se dvěma nosníky, které ohraničují prostor vrchní a spodní části.

Uvnitř je tak prostor rozdělen klasicky na větší vrchní část pro základní desku, její komponenty a také tu jsou tři externí mechanikové pozice. Dole je prostor pro zdroj, disky a SSD, přičemž v obou komorách je ho více než dost. Však grafické karty mohou mít na délku až 590 mm, procesorový chladič na výšku 250 mm a zdroj může být hluboký 200 mm, takže v podstatě nejsme omezeni. Navíc můžeme do boků vměstnat i dva 600mm radiátory vodního chlazení, přičemž přední panel může nést 120, 140 nebo 200 mm ventilátory nebo příslušné radiátory. Celkově se do této skříně vejde najednou až 20 ventilátorů, což už je skoro absurdní.

Interiér skříně si ale díky možnosti odšroubovat veškeré prvky můžeme upravit dle libosti. Pokud ale nic neodšroubujeme, můžeme dovnitř vměstnat tři mechaniky, až sedm pevných disků nebo osm SSD. Celkové rozměry skříně jsou 502 x 380 x 640 mm (V x Š x H), hmotnost uvedena není. Pokud ale máte zájem o menší model, Thermaltake nabízí podobné skříně pro Micro ATX (Core X2) nebo i pro Mini ITX (Core X1). Jejich srovnání naleznete na jeho stránkách (viz zdroj).

Cena bílé Core X9 byla stanovena na 180 USD, zatímco klasická černá je o 10 dolarů levnější.

Zdroj: TZ Thermaltake
reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek