Thermaltake Core X9 Snow: kostka pro výkonné sestavy

Thermaltake Core X9 Snow: kostka pro výkonné sestavy
, , aktualita
Thermaltake si připravil velkou skříň Core X9 Snow Edition typu kostka (cube), která je určena pro velmi výkonné sestavy založené na desce formátu Extended ATX. Najdeme v ní také mnoho prostoru pro velké radiátory vodního chlazení.
K oblíbeným
reklama
Thermaltake Core X9 Snow Edition je tedy bílá verze skříně Core X9, která je určena pro náročné uživatele a jejich objemné sestavy založené na základní desce E-ATX (Extended ATX). Je tedy zřejmé, že není určena pro běžné sestavy, však pro ně by nabídla příliš velký luxus a zůstal by v ní jen nevyužitý prostor.

Skříň je tedy celá bílá a celou její přední část pokrývá děrovaný panel, skrz nějž může nasávat vzduch, ovšem to může i skrz řadu jiných otvorů, však třeba pravá bočnice je děrovaná jako řešeto a ventilátory můžeme nasázet ve velkém také do vrchního panelu, jak můžeme vidět z jedné fotografie. V přední části skříně, respektive na boku předního panelu, je obvyklý panel, kde máme tentokrát čtyři porty USB 3.0, dva audio a tlačítka s kontrolkami.

Thermaltake také uvádí, že přední I/O panel je vyměnitelný, stejně jako okno v levé bočnici. To ale znamená pouze to, že můžeme prohodit bočnice a panel s porty dát z levé strany na pravou. Interiér skříně je ale plně modulární, což znamená, že z něj můžeme odšroubovat v podstatě vše, tedy veškeré pozice pro disky, SSD a mechaniky, ventilátorové pozice i tray. Zbyde nám tak jen holá skříň se dvěma nosníky, které ohraničují prostor vrchní a spodní části.

Uvnitř je tak prostor rozdělen klasicky na větší vrchní část pro základní desku, její komponenty a také tu jsou tři externí mechanikové pozice. Dole je prostor pro zdroj, disky a SSD, přičemž v obou komorách je ho více než dost. Však grafické karty mohou mít na délku až 590 mm, procesorový chladič na výšku 250 mm a zdroj může být hluboký 200 mm, takže v podstatě nejsme omezeni. Navíc můžeme do boků vměstnat i dva 600mm radiátory vodního chlazení, přičemž přední panel může nést 120, 140 nebo 200 mm ventilátory nebo příslušné radiátory. Celkově se do této skříně vejde najednou až 20 ventilátorů, což už je skoro absurdní.

Interiér skříně si ale díky možnosti odšroubovat veškeré prvky můžeme upravit dle libosti. Pokud ale nic neodšroubujeme, můžeme dovnitř vměstnat tři mechaniky, až sedm pevných disků nebo osm SSD. Celkové rozměry skříně jsou 502 x 380 x 640 mm (V x Š x H), hmotnost uvedena není. Pokud ale máte zájem o menší model, Thermaltake nabízí podobné skříně pro Micro ATX (Core X2) nebo i pro Mini ITX (Core X1). Jejich srovnání naleznete na jeho stránkách (viz zdroj).

Cena bílé Core X9 byla stanovena na 180 USD, zatímco klasická černá je o 10 dolarů levnější.

Zdroj: TZ Thermaltake
reklama
Nejnovější články
Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET
Společnost Micron se může pochlubit čerstvě spuštěnou továrnou Fab 10 Expansion, což představuje zásadní rozšíření bývalého provozu, kde se budou vyrábět 96vrstvé NAND Flash. Čína zase má svůj první proces typu FinFET. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rekordní supernova zazářila ze vzdálené galaxie Rekordní supernova zazářila ze vzdálené galaxie
Astronomové Evropské vesmírné agentury hlásí, že se jim poštěstilo pozorovat dosud největší supernovu, a sice SN2016iet. Ta zazářila ze vzdálenosti přibližně miliardy světelných let, a to velice silně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench
Databáze benchmarku Geekbench nese záznamy o dvou nových procesorech pro platformu X299 od Intelu. Jedná se o Cascade Lake-X slíbené na letošní podzim, který už není daleko, takže není divu, že už se objevily v testech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené
Co jiného by ostatně měl říkat Jensen Huang, šéf společnosti NVIDIA, když dobře ví, že GeForce RTX jsou dnes jediné karty, které obsahují ve svém hardwaru podporu pro ray tracing. Má to ale také čím podpořit?
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů