Thermaltake kopíruje cizí produkty, CaseLabs toho mají dost

Thermaltake kopíruje cizí produkty, CaseLabs toho mají dost
, , aktualita
Společnost Thermaltake přicestovala na letošní Computex s produkty, které zvedly ze židle především designéry z firmy CaseLabs. Nedávno Thermaltake přišel také se skříní Suppressor F51, jež je nápadně podobná Fractal Design Define R5.
K oblíbeným
reklama
Thermaltake Suppressor F51 má být tedy také zástupcem tzv. tichých skříní a i když tyto modely obvykle mají minimalistický design, který nedovoluje příliš velké odlišnosti, podobnost se skříní Fractal Design Define R5 je v tomto případě více než napádná. Thermaltake by přitom měl na okopírování Define R5 dostatek času, neboť tato skříň se na trh dostala již v prosinci 2014.

Již dříve bylo firmě Thermaltake vyčítáno, že kopíruje cizí produkty, například ventilátory Corsair Air Series měly nápadně připomínat Thermaltake Riiing Series, vodní blok Pacific W2 pro CPU je v podstatě stejný produkt jako Apogee XL od Swiftechu, atd. V těchto případech ale nelze hned mluvit o plagiátorství, však je dobře známo, že některé firmy mohou své produkty vyrábět i pro jiné, které si na ně prostě jen umístí své logo, to není nic výjimečného a odsouzeníhodného.

V případě skříní z Computexu 2015 jde ale o něco jiného, neboť ty vyvolaly ostrou reakci společnosti CaseLabs, jejíž modely mají kopírovat. Jedná se o skříně CaseLabs Merlin SM8 a Magnum TH10, jež si můžeme porovnat s protějšky od firmy Thermaltake.
- klikněte pro zvětšení -


Jde opravdu o velmi podobné skříně, které měl ve firmě Thermaltake navrhnout Case Designer Shannon Robb a jde o nové "TT premium line W series extreme chassis".
- klikněte pro zvětšení -


Firma CaseLabs již v reakci na to zveřejnila na sociálních serverech reakci Kevina Keatinga, v níž Shannona Robba obviňuje z krádeže konceptů, a to nejen těchto dvou skříní, ale také modelů řady Mercury. Kevin v odpovědi pokračuje s vyprávěním, jak Shannon Robb přišel na PDXLAN 23 k jejich stánku, pochválil vystavené skříně se rčením, že by si přál, aby jeho firma vyráběla také takové. Následně si chtěl skříně nafotit, což mu nebylo umožněno, tak jen suše prohlásil, že si je tedy pořídí, až budou na trhu. Dále se Robb ještě na PDXLAN 24 setkal se skříní Mercury S3, do níž instaloval sestavu pro Sapphire.

Na PDXLAN 25 Thermaltake ohlásil příchod skříní Core X1, X2 a X9 s modulárním designem, okny na obou stranách, odnímatelným rámečkem pro radiátor, které mohly být vrstveny na sebe (podobně jako CM HAF Stacker), což je vše identické se skříněmi CaseLabs Mercury. Nyní byly představeny na Computexu další skříně Thermaltake a ukázalo se, že jde o další kopie modelů od CaseLabs. Firma si tedy vysloužila reakci od CaseLabs, což je pouze malá rodinná firma založená ve Spojených státech, čili není moc pravděpodobné, že učiní další kroky, které by velkého Tchaj-wanského výrobce s továrnami v Číně nějak bolely.

Zdroj: Legitreviews
reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek