www.svethardware.cz
>
>
>

Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0

Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0
, , aktualita
Thermaltake zařadil do své nabídky nový prodlužovací kabel, který zákazníkům umožní lépe vystavit grafickou kartu na odiv. Může nám ale také pomoci sestavit si počítač s větší mírou flexibility, což se bude opět hodit modderům.
K oblíbeným
reklama
Díky prodlužovacím kabelům, jako je tento nový od Thermaltake, tak nemusíme zasunout kartu pouze do slotu, a tedy ji umístit kolmo na základní desku. Můžeme si sestavit počítač, kde bude karta třeba v jedné rovině s deskou, díky čemuž může být výsledný počítač výkonný, a přitom malý a především tenký.

Nejde tak pouze o to, abychom kartu mohli umístit tak, aby byla co nejvíce na očích, třeba hned za prosklenou bočnicí. Jde všeobecně o užitečný doplněk pro modifikované sestavy. Thermaltake PCI-Express extender si budeme moci koupit ve třech provedeních, která se budou lišit svou délkou: 300, 600 a dokonce 1000 mm.

Jde v podstatě o jednoduchý plochý kabel, kde je každý vodič individuálně zaplášťován a celek je pak rozdělen na pět několikažilových pásků. Thermaltake nás přitom ujišťuje, že s přenosem signálu a jeho integritou nebude problém ani u nejdelšího kabelu, takže pokud využijeme kartu nepotřebující dodatečné napájení, můžeme si ji teoreticky třeba umístit a provozovat vedle skříně na stole, pokud budeme chtít. Nicméně zda to opravdu bude fungovat i s ohledem na dostatek energie ze slotu, toť otázka.

Nicméně na to, že by tento kabel fungoval i s budoucím rozhraním PCI Express 4.0 můžeme zapomenout. Toto rozhraní už bylo pozdrženo, což jde částečně na vrub i toho, že navýšení propustnosti na dvojnásobek (16 GT/s na linku) se neobešlo bez problémů. Vyžadovány jsou totiž zesilovače signálu už na samotných základních deskách.

Thermaltaké také své kabely nenabízí zrovna za hubičku. Nejkratší 300mm verze přijde na 70 dolarů, 600mm koupíme za 85 dolarů a metrovou už za 110 dolarů. A to je celkem dost za kus plochého kabelu.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem 2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem
Deepfake videomontáže jsou neustále propracovanější a lepší. Společně s hrozbou, kterou mohou představovat, skrývají také spoustu zábavy. Nedávno se na YouTube objevilo video od Ctrl Shift Face, kde si Elon Musk zahrál ve filmu 2001: Vesmírná odysea. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice
Nákladové prostory raket jsou stísněné, a tak se zařízení vysílaná do vesmíru musí jim přizpůsobovat. Proto se řeší možnosti výstavby přímo na oběžné dráze anebo ve speciálních případech možnost nafouknutí modulů, což platí především pro stanice.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou? Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou?
Procesory Comet Lake-S od Intelu, čili desktopové verze nových 14nm mobilních procesorů, očekáváme v příštím roce. Nyní se opět objevují informace o tom, že zapotřebí bude nová patice, a tak samozřejmě i nový čipset. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala