www.svethardware.cz
>
>
>

Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0

Thermaltake nabízí prodlužovačku pro PCIe 3.0
, , aktualita
Thermaltake zařadil do své nabídky nový prodlužovací kabel, který zákazníkům umožní lépe vystavit grafickou kartu na odiv. Může nám ale také pomoci sestavit si počítač s větší mírou flexibility, což se bude opět hodit modderům.
K oblíbeným
reklama
Díky prodlužovacím kabelům, jako je tento nový od Thermaltake, tak nemusíme zasunout kartu pouze do slotu, a tedy ji umístit kolmo na základní desku. Můžeme si sestavit počítač, kde bude karta třeba v jedné rovině s deskou, díky čemuž může být výsledný počítač výkonný, a přitom malý a především tenký.

Nejde tak pouze o to, abychom kartu mohli umístit tak, aby byla co nejvíce na očích, třeba hned za prosklenou bočnicí. Jde všeobecně o užitečný doplněk pro modifikované sestavy. Thermaltake PCI-Express extender si budeme moci koupit ve třech provedeních, která se budou lišit svou délkou: 300, 600 a dokonce 1000 mm.

Jde v podstatě o jednoduchý plochý kabel, kde je každý vodič individuálně zaplášťován a celek je pak rozdělen na pět několikažilových pásků. Thermaltake nás přitom ujišťuje, že s přenosem signálu a jeho integritou nebude problém ani u nejdelšího kabelu, takže pokud využijeme kartu nepotřebující dodatečné napájení, můžeme si ji teoreticky třeba umístit a provozovat vedle skříně na stole, pokud budeme chtít. Nicméně zda to opravdu bude fungovat i s ohledem na dostatek energie ze slotu, toť otázka.

Nicméně na to, že by tento kabel fungoval i s budoucím rozhraním PCI Express 4.0 můžeme zapomenout. Toto rozhraní už bylo pozdrženo, což jde částečně na vrub i toho, že navýšení propustnosti na dvojnásobek (16 GT/s na linku) se neobešlo bez problémů. Vyžadovány jsou totiž zesilovače signálu už na samotných základních deskách.

Thermaltaké také své kabely nenabízí zrovna za hubičku. Nejkratší 300mm verze přijde na 70 dolarů, 600mm koupíme za 85 dolarů a metrovou už za 110 dolarů. A to je celkem dost za kus plochého kabelu.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář