reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake uvedl CPU chladiče přátelské k pamětem RAM

11.3.2013, Jan Vítek, aktualita
Thermaltake uvedl CPU chladiče přátelské k pamětem RAM
Thermaltake netroškařil a představil rovnou celou řadu procesorových chladičů s označením Non-interference Cooler (NiC Series), která se skládá ze čtyř modelů F3, F4, C4 a C5. Jejich společným znakem má být to, že uživatel by se neměl bát,...
Thermaltake netroškařil a představil rovnou celou řadu procesorových chladičů s označením Non-interference Cooler (NiC Series), která se skládá ze čtyř modelů F3, F4, C4 a C5. Jejich společným znakem má být to, že uživatel by se neměl bát, zda se mu vedle jednoho z těchto chladičů vejdou do blízkých slotů i velmi vysoké paměťové moduly. Některé chladiče jim totiž nenechávají moc místa.
- klikněte pro zvětšení -


Neměli bychom se tedy obávat si zakoupit i výkonné paměťové moduly, jejichž tělo navyšují právě mohutné pasivní chladiče. Nicméně jinak se samozřejmě stačí podívat na specifikace chladiče, jejichž přesné rozměry včetně toto, v jaké výšce začíná žebroví, se ovšem nemusíme dozvědět.

Chladiče Thermaltake NiC si jsou velmi podobné, ale liší se ve svém výkonu, respektive maximálním tepelném výdeji čipu, které jsou schopny ještě uchladit. V případě F3, F4, C4 a C5 je to TDP 160W, 180W, 200W a 230W. Vybaveny jsou třemi až pěti 6mm heatpipe ve tvaru písmene U a až dvěma 120mm ventilátory. Použitá hliníková žebra mají mimochodem tloušťku 0,4 mm.

Model F3 je vybaven jedním 120mm ventilátorem s řízením otáček pomocí PWM, F4 je má dva. Otáčky mohou být nastaveny na 800 až 1600 RPM. Modely C4 a C5 jsou na tom podobně, ovšem s otáčkami 1000 až 2000 RPM.

Zdroj: TZ Thermaltake
reklama