THQ si vybralo technologii NVIDIA PhysX pro použití ve svých studiích

THQ si vybralo technologii NVIDIA PhysX pro použití ve svých studiích
, , aktualita
Společnost NVIDIA oznámila, že firma THQ, světový vývojář a vydavatel počítačových her, si vybral technologii NVIDIA PhysX pro použití v jeho studiích po celém světě. PhysX se přitom hodí nejen pro PC, ale také pro designování fyzického...
K oblíbeným
reklama
Společnost NVIDIA oznámila, že firma THQ, světový vývojář a vydavatel počítačových her, si vybral technologii NVIDIA PhysX pro použití v jeho studiích po celém světě. PhysX se přitom hodí nejen pro PC, ale také pro designování fyzického prostředí pro hry platforem Nintendo Wii, Playstation 3 či Xbox 360.NVIDIA tedy nepolevuje v propagování svých technologií výužívajících paralelní výpočetní jednotky, což je vedle PhysX také CUDA. Nedávno také NVIDIA i AMD ohlásily plnou podporu prostředí OpenCL, díky čemuž se zákazníci dočkají možnosti svobodné volby, která nebude záviset na použité platformě. Technologie PhysX se ale toto netýká a NVIDIA je si toho samozřejmě plně vědoma a snaží se ze svého fyzického engine vymačkat, co se dá.

Zdroj: TZ NVIDIA
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková