www.svethardware.cz
>
>
>

TikTok odmítl Microsoft, partnerem by se měl stát Oracle

TikTok odmítl Microsoft, partnerem by se měl stát Oracle
, , aktualita
Sociální síť TikTok má už jen chvíli, aby si našla amerického partnera, jinak bude v USA zakázána. Dlouho to vypadalo na společnost Microsoft, nicméně ta byla nakonec odmítnuta. Novým partnerem by měl být Oracle.
K oblíbeným
reklama
Čínské společnosti to mají v USA hodně těžké, což platí zejména od té doby, kdy je v čele prezident Donald Trump. Jednou z takových společností je ByteDance, pod kterou spadá populární sociální síť TikTok. Té už dlouho nezbývá, aby byla v USA zakázána kvůli nařčení ze zasílání dat o uživatelích čínské vládě. Před tímto varuje nejen americký prezident, ale aplikace je v hledáčku i mnoha jiných zemí a už několikrát se našly různé prohřešky nejen ohledně soukromí uživatelů. Poměrně dlouhou dobu to vypadalo, že americké operace sociální sítě převezme Microsoft (případně ve spolupráci s Walmartem), ale nabídka společnosti byla v neděli odmítnuta a Microsoft se tak k TikToku nedostane.
 
TikTok logo
 
Naopak ByteDance se má dát dohromady se společností Oracle, která by měla (pokud půjde vše dobře) převzít správu dat amerických uživatelů, nicméně neměla by se dostat ke klíčovým algoritmům sociální sítě. Hovoří se také o tom, že by společnost ByteDance měla nejlépe přestěhovat své sídlo z Číny do USA, aby nebyla povinna zasílat data uživatelů čínské vládě. Oracle by mohl mít větší šance prosadit obchod u prezidenta Trumpa, neboť ředitel společnosti, Larry Ellison, je jeho velkým podporovatelem. Uvidíme, termín na nalezení partnera měl vypršet už zítra, nakonec bude 12. listopadu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek