www.svethardware.cz
>
>
>

Tim Cook varuje před snahou EU otevřít iOS: Android má 47× více malwaru

Tim Cook varuje před snahou EU otevřít iOS: Android má 47× více malwaru
, , aktualita
Evropská unie se chce více míchat do toho, co si technologičtí giganti mohou dovolit na svých vlastních platformách. To je i případ alternativních obchodů pro Apple iOS, kde Tim Cook varuje, že by to mohlo přinést spoustu malwaru navíc.
K oblíbeným
reklama
Apple bojuje s Epic Games ohledně tématu alternativních obchodů a platebních metod na jeho platformě iOS. Do podobné problematiky se míchá i Evropská unie, která loni předložila návrh, jenž by omezil technologické giganty právě v tom, jak moc by mohli omezovat vstup aplikací na své platformy. To se jim pochopitelně nelíbí, a to ať už z finančního nebo bezpečnostního hlediska.
 
Tim Cook
Tim Cook, autor: Austin Community College, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Epic Games i různí regulátoři by chtěli, aby si giganti nemohli diktovat, že jen přes jejich "obchod" bude možné nahrávat a platit aplikace, což se těmto firmám pochopitelně nelíbí. Jde o dost velké provize. Problémem je i bezpečnost, na kterou se to Apple snaží dlouhodobě uhrát. Craig Federighi, šéf softwarového vývoje společnosti Apple, nedávno prohlásil, že macOS trápí malware právě z toho důvodu, že je otevřený. Tim Cook na konferenci VivaTech přidal další reakci ohledně iOSu a snaze EU toto ovlivňovat.
 
Řekl: "Vezměme si např. Android, ten má 47× více malwaru než iOS. Proč? Protože jsme navrhli iOS tak, aby byl jen jeden obchod s aplikacemi a všechny aplikace jsou před publikací zkontrolovány. To umožňuje udržet mnoho malwaru mimo náš systém. Zákazníci nám neustále říkají, jak moc si toho cení. A proto chce stát při uživatelích a uvidíme, kam to vše povede. Jsem optimistický a myslím, že většina lidí, kteří hledí na bezpečnost, ví, že bezpečnost je tady v obrovském ohrožení."
 
Zde se pochopitelně vkrádá otázka, zda by to neměl být uživatel, kdo si rozhodne, jak velké riziko chce podstoupit. Na jednu stranu je pravdou, že by mu mohlo být umožněno nahrávat aplikace z neověřených zdrojů, pokud to sám chce a chce dobrovolně podstoupit riziko, na druhou stranu tuto svobodu volby nemožnosti si nainstalovat něco jiného podstoupil už tím, že si koupil Apple. Tedy už svým nákupem Applu vyjádřil to, že je ochoten akceptovat tuto nemožnost (byť se mu třeba moc nelíbí).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise se teprve podívá na akvizici Armu NVIDIÍ a to může být fatální Evropská komise se teprve podívá na akvizici Armu NVIDIÍ a to může být fatální
Evropská komise se chystá teprve začít zkoumat akvizici firmy Arm, o kterou má zájem NVIDIA. Jde o velice důležitý obchod, který může změnit svět IT a nyní se dozvídáme, že EK jej může i překazit, pokud bude šetření trvat příliš dlouho. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře