27.6.2019, Jan Vítek, aktualita

CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.

reklama
:) | od: batmaster (420)  27.6.201920:50
Je zvláštní, že se zaštiťuje tím, že dělá exkluzivity kvůli ceně pro vývojáře a nechce je na rozdíl od zlého Steamu sdírat na kůži. Ale že by se mu tam bez těch ­"exkluzivních smluv­" sami hrnuli, to se říct nedá. Kdyby jim neplatil za to, že budou jen na EPICU, tak se mu na to každý vybodne a bude to dávat tam i tam. A možná, kdo ví. Na Steamu mají sice o trochu méně procent, ale zato více prodaných kopií.

Nic méně, kdyby byla jeho nabídka takové terno, tak by je nepotřeboval uplácet. Tomu že to dělá pro vývojáře a hráče a ne proto aby si nahrabal může věřit jenom trouba. ­(Kdyby byl takový filantrop, mohl ten fuj­-tajblový obchod provozovat zdarma, peněz má asi dost když má na uplácení­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: :) | od: asip80 (432)  27.6.201921:06
jestli nezíska patřičný podíl na trhu­(stálou klientelu­) tak to může zabalit a exkluzivita je jediná cesta a levněji by to být také nemohlo, protože tohle má Steam odšéfované smluvně ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
dobře | od: Andir (428)  27.6.201911:38
Je to jedině dobře že to funguje steam potřeboval konkurenci jako sůl, lidi pořád nadávají na exkluzivity oproti takovému sony tady si člověk nemusí koupit konzoli aby si zahrál exkluzivní hru takže zbytečná kritika, navíc hlavně ted když na steamu začal summer sale tak vidím že epic dával lepší slevy. jen at se předhání lépe pro hráče.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(9)
Re: dobře | od: madpavel (110)  27.6.201916:28
Co je pro mně na Epicu lepšího, když to nic neumí a ceny mají stejné... ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(2)
Re: dobře | od: Andir (428)  27.6.201917:02
ta věta dává opravdu smysl :D a kdybys přečetl co jsem psal chápu že je to moc složité tak bys to věděl ;­) a ceny stejné :D je opět vidět že vůbec nevíš o čem mluvíš ;­) chápu že si mad ;­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(7)
Re: dobře | od: madpavel (110)  27.6.201922:23
Je to jednoduchá věta, jestli jí nerozumíte, tak je mi vás líto, ale já vím, že na ní nemůžete odpovědět, protože není čím.
Slevy neporovnávám, to nemá cenu, to bych musel pořád čekat abych si mohl něco koupit a akorát bych tím odíral vývojáře. Pořád tady melete jak Steam jim bere hodně, ale slevy vám nevadí... zajímavé.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Re: dobře | od: Akuh (103)  27.6.201922:35
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: dobře | od: madpavel (110)  27.6.201922:55
Zajímavé počtení, díky za odkaz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: dobře | od: Akuh (103)  28.6.20199:54
Není zač. Rádo se stalo
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: dobře | od: Andir (428)  28.6.20198:51
meleš o odírání vývojářů ale steam ti nevadí :D tvl ty si sereš do huby jak to jen jde :D nedivím se že nechápeš jednoduchou větu :D a líto mi tě není :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(7)
Re: dobře | od: asip80 (432)  27.6.201921:02
jde spustit hra ? ANO­-NE
a co konkrétně tak životně důležitého aktuálně neumí a nebo néplánuje přidat v brzké době ?
mám hry na GOG pak Steam ­(jen věci, které nejsou na GOG a nebo jsem je dostal jako dárek k HW­) i u EPIC atd. a jediné co jsem kdy potřeboval řešit bylo spuštění hry :­) a tam nevidím rozdíl, protože to prostě funguje ­(naopak Steam i Origin už mne párkrát vypekl nedostupností serverů a nemožnost spuštění SP her u kterých byl součástí i MP >> zlatý GOG až na mizerný výběr nových her ­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(5)
Re: dobře | od: Akuh (103)  27.6.201922:09
Jde spustit hra? Ne nejde. Na steamu bez problémů spustím spoustu her buť přímo, nebo přes proton, byť ne všechny. Samotný steam ale spustím bez problému na mém OS ­(linux­) který vzdoruje tvrdému monopulu microsoftu. Valve sipe miliony do vývoje ovladačů, vrstvy zajišťující kompatibilitu ­(wine, DXVK,...­) i do rozvoje desktopu ­(naposledy začali platit vývojáře který má přispívat do KWin­) zatímco Epic není schopen sprovoznit ani svůj luncher, který prý ­(neověřoval jsem­) jede na electronu. Některá studia zrušili­/odložili předem ohlášenou podporu Linuxu poté co byli podplaceni epicem, ikdyž původně zbíraly peníze crowdfundingem kde linux slibovali ­(pokud by nešlo o crowdfuding měli by na to aspoň na to morálně právo, byť by porušili svůj slib­).
Valve přispívá na rozvoj platformy, bojuje proti monopolu MS, vyvíjí hardware u kterého není jisté že se prosadí použitelný hrami ze všech storů ­(Valve Index, pokud vím využívá otevřených standardů­)
Co dělá oproti tomu Epic? Podplácí studia k exkluzivitě a tím způsobuje odklady vydání her na jím nepodporovaný OS. Pro platformu PC nedělá nic, pokud vím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(9)  nízká(1)
Re: dobře | od: madpavel (110)  27.6.201922:47
No začněme obchodem, horší obchod jsem snad ještě neviděl. Hry zobrazené na velkých dlaždicích, které nic neřeknou, a vejde se jich pár na stránku, abych se dozvěděl trochu více informací, musím jít na detail hry a ani tím si moc nepomůžu.
Kategorie, forum, recenze, něco jako sekce ­"guides­" na Steamu, workshop, atd... je toho hodně co mně schází.

Pak je tady ten launcher... teď jsem to zkusil znovu spustit po cca 14 dnech a ani si to nepamatuje moje přihlašovací údaje, musel jsem to vyplnit znovu a prý, že se přihlašuji z tohoto počítače poprvé, to mě teda dostalo...
Funkce a nastavení klienta nulové, kdyby to mělo alespoň omezení rychlosti stahování, tak bych s tím mohl jakž tak žít, ale nemá ani takovou primitivní věc.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: dobře | od: Andir (428)  28.6.20198:54
to že se v tom nevyznáš a neumíš s tím pracovat je tvůj problém ale to od takového prostáčka se dá čekat ;­) to že steam je daleko nepřehlednější že pouští každý thrash a dokonce i ­"hry­" které si u tebe budou těžit nevadí :D je to steam :D to že obírá vývojáře jak to jde nevadí :D protože to nechápeš :D to že na lidi steam sere nevadí :D ty nejsi člověk :D něco si o tom zjisti pak piš trotle
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(7)
Re: dobře | od: Akuh (103)  28.6.20199:51
Hloupá reakce a bezdůvodné urážení. Nepřehlednost a špatně navržené UI je zcela vadní důvod proč nějaký produkt nepoužívat. Vzpomeňte si na Windows 8. Všichni kdo odmítal nové UI byly taky prosťáčci co to jen neuměli používat?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.