Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Tiskárna" palačinek vám díky detekci tváří upeče váš obličej

24.2.2015, Milan Šurkala, aktualita
"Tiskárna" palačinek vám díky detekci tváří upeče váš obličej
Lidé jsou schopni vymyslet mnoho šíleností. Jednou z nich je nový produkt společnosti Kinneir Dufort. Ti vymysleli stroj na pečení palačinek, který díky zabudované detekci tváří dokáže přenést váš obličej na palačinku. A můžete se pak sami sníst.
Společnost Kinneir Dufort přišla s velmi zajímavým nápadem. Známou techniku pečení palačinek, kdy různá doba pečení, příp. různé těsto vytváří různý jas výsledné palačinky, využila u svého nového přístroje. Tím je pekárna palačinek využívající CNC systému a digitálního fotoaparátu. Vyfotí digitální fotografii, pomocí zabudovaného systému detekce a speciálního softwaru tváří najde obličej, potřebně jej ořízne a systém si propočítá úroveň stínů na jednotlivých pozicích.


Tiskárna palačinek s detekcí tváří


Pak už jen aplikuje těsto dostatečně rychle na ta správná místa a během pěti minut je vše hotovo. Hlavní je správné načasování, aby bylo dosaženo dostatečného času k pečení pro vznik tmavých tónů a nesmí se to ani přehnat a palačinku spálit. Zatím to vypadá jako hračka, ale kdo ví. Možná nastane to, že přijdete do restaurace, objednáte si palačinku, necháte se vyfotit a za pár minut budete mít sami sebe na stole. Docela užitečná a zajímavá alternativa k 3D tiskárnám, nemyslíte?

Zdroj: www.petapixel.com, www.kinneirdufort.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.