www.svethardware.cz
>
>
>

Tiskárna ve stylu Roomba od Zuta Labs se představuje

Tiskárna ve stylu Roomba od Zuta Labs se představuje
, , aktualita
Na světě je další Kickstarter, který se tentokrát týká tiskárny, přesněji tedy malé přenosné tiskárny ve stylu uklízecích robotů Roomba. Tu tak pouze položíme na papír a necháme po něm jezdit a tisknout.
K oblíbeným
reklama
Koncept nového zařízení, které je vyvíjeno jako projekt Kickstarteru firmou Zuta Labs, je tedy jasný. Jedná se o malé robotizované zařízení, které je vybaveno kolečky pro posun po papíru a také tiskovou hlavou, takže o něm můžeme uvažovat jako o malém robotku ve stylu Roomba, který ale neslouží k uklízení.

Tento Kickstarter už zaznamenal úspěch a po jednom dni se dostal na polovinu cílové částky 400 000 dolarů. S financováním by tedy neměl být problém a pokud vše půjde dobře, zanedlouho začne produkce a první tiskárny, jež jsou zatím známy pod označením Mini Mobile Robotic Printer, budou zákazníkům dodány v lednu roku 2015.

Použití je snadné. Stačí tiskárnu umístit do levého horního rohu, který zarovnáme s jejím rohem. Ta se pak se zdrojovým zařízením spojí pomocí rozhraní Bluetooth, přičemž ve vývoji jsou příslušné mobilní aplikace pro telefony a tablety. Rychlost tisku se pak má pohybovat kolem 1,2 stránky za minutu, což se nejspíše vztahuje k formátu A4, i když dle videa (viz zdroj) jedna ze zkoušených prvních verzí nebyla zrovna rychlá.

Tiskárna má v průměru 115 mm, na výšku 100 mm a váží přibližně 300 gramů. Prototyp nabídl krom uvedené rychlosti rozlišení 96 x 192 dpi, ovšem finální verze má mít vyšší rozlišení. Není také divu, že tu je pouze černá kazeta, jejíž náplň má stačit na 1000 stránek. Krom rozrhaní Bluetooth tu máme také Micro USB pro dobíjení baterie Li-Pol, jež má stačit na maximálně 1 hodinu provozu. Doba dobíjení pak bude asi tříhodinová. Mezi podporované operační systémy patří Android, iOS, Linux, OS X a Windows.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře