reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ToKrCZ

Registrace: 16.12.2020
Komentářů: 25, score 1.3
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 4.9.2023 s hodnocením +3:
Osobně jsem nejvíce zvědav jak se poperou s UE5. O tom že jsou CDPR obecně talentovaní programátoři nemůže být sporu, už Witcher 1 byl z velké části dělán přes motion­-capture systémy, které pro Witchera 3 už byly poměrně dospělé ­(10 let staré video z vývoje W3­):

https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=bbgKiPEBYdU

Když si vezmu možnosti a ­"ready­-to­-go­" systémy co UE5 nabízí dnes­/nyní v kombinaci s tím, co sami CDPR dokázali dělat ­"na koleně­" v REDEnginu, tak by to mohla být opravdová bomba, skutečná next­-gen záležitost. Už jen shánění posil do týmu musí být nyní poměrně easy, ono shánět programátora pro REDEngine nebo UE5 je jiná káva.

Bude taky zajímavé sledovat Nvidii, protože Witcher sága + Cyberpunk 2077 jsou v podstatě výkladní skříně jejich technologií. Zatím mají pro UE5 jen DLSS plug­-in, UE5 pipeliny na Ray Tracing má, ale nejsou přímo designované na real­-time rendering ­(v UE5 se dělají docela hodně i filmy, je to pro ně­). Ale těžko říct, pokud jsou zvěsti pravdivé a Nvidia je nyní hlavně AI firma, tak její trajektorii si odhadovat netroufnu.
Komentář z 30.7.2023 s hodnocením +3:
Pfizer vymyslí nějaký ochranný krém, o to bych se nebál.
Komentář z 18.9.2023 s hodnocením +2:
Ke konkurenci by bylo fajn alespoň zmínit Poe.com, umožňuje z jednoho místa vyzkoušet poměrně dost Chatbotů, aktuální seznam zdarma pro všechny k nahlédnutí zde:

https:­/­/i.imgur.com­/IptizbG.png

Jedině ChatGPT v 32k a 16k variantě nejde užívat zdarma, zbytek většinou bez omezení nebo s limity na 24h.

Je škoda, že nepadlo ani slovo o Claudovi, jde o jedinou AI, která je od základů trénovaná s ­"alignment­" předpoklady ­(nazývají to zajímavě ­"constitutional AI­", nemělo by být možné ji zneužít­/přiohnout k nekalým účelům­). Možno vyzkoušet spolehlivě jen přes Poe.com, jinak na pozvánky zatím.

Zaujalo mě, že v okolí dost lidí využívá Chatboty na prostý pokec, beru to jako moderní alternativu deníčku nebo anonymního vyřvání se na nějakém anonymním chatu jako na přelomu milénia. Na to je zase asi nejlepší Pi od Inflection AI, je trénovaná na držení konverzace, empatii a pomáhání ­(komplet zdarma­):

https:­/­/pi.ai­/talk

Tolik mých 50c, vím že je toho mnoho co by se ještě dalo přidat, ale tohle mi v článku vysloveně chybělo. Snad někoho alespoň zaujme :)

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 15.9.2023 s hodnocením -1:
Fakt to slovo ­"cinematický­" existuje v češtině?

Ve slovenštině něco takového vskutku je:
https:­/­/slovnik.aktuality.sk­/pravopis­/kratky­-slovnik­/?q=kinematick%C3%BD

Česky je to ale nejspíše ­"kinematografický­" ne ­(když už, i tak to zní divně­)?

Sorry za OT, na CP2077 s patchem 2.0 se těším, ale to slovo mi skoro zaskočilo při ranní kávě :D
Komentář z 23.6.2023 s hodnocením 0:
"Zamíří tak do různých univerzit, kde mohou zkoušet pracovat s tímto 12qubitovým řešením.­"

V kombinaci s jménem výrobce a korelaci s ­"úspěchem­" posledních řešení by to mohlo být terno. Ale zase na univerzitě mohou nakrásně využívat zbytkové teplo pro vytápění a nejspíše shrábnout i nějaký ten zelený ekogrant, takže v tom rozhodně smysl vidím, dolaly se točit budou jedna báseň.
Komentář z 4.6.2023 s hodnocením 0:
"Toto vše proti předchozí generaci zvýší rychlost trénování AI 9násobně, zpracovávání algoritmů AI dokonce 30krát.­"

Z toho jednoduše vyplývá, že co se trénovalo 6 měsíců, natrénuje se v klídečku za 3 týdny ­(přesně­). A to ani nezmiňuji neustále se vylepšující algoritmy na trénování+inferenci a plánované nejbližší generace libovolného HW od ARM po x86 ­- všude se min. chystá něco, co počítání AI dokáže akcelerovat. Řítí se na nás na všechny revoluce v podobě fakt chytrých jedniček a nul a přitom se zdá, že to málokoho až tak zajímá. Za mě tohle bude násobně větší než internet ­(který mám to to potěšení užívat víceméně od dětství­) a nyní přichází bájná AI, která tu dle expertních proroků neměla být před 2030. Nejenom že jsme *zcela* nepřipraveni jako společnost, ale ona ta AI akceleruje snad i rychleji, než jsme si představovali v nejdivočejších snech.