reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Toshiba přináší HD DVD přehrávač do Evropy

, , aktualita
Toshiba přináší HD DVD přehrávač do Evropy
Toshiba na veletrhu IFA 2006 představuje dva nové HD DVD přehrávače pro evropský trh. Jedná se o modely HD-E1 dostupné od září a HD-XE1 od prosince tohoto roku. Přehrávač HD-E1 bude podporovat video rozlišení 720p a 1080i a audio formáty...
Toshiba přináší HD DVD přehrávač do Evropy
Toshiba na veletrhu IFA 2006 představuje dva nové HD DVD přehrávače pro evropský trh. Jedná se o modely HD-E1 dostupné od září a HD-XE1 od prosince tohoto roku. Přehrávač HD-E1 bude podporovat video rozlišení 720p a 1080i a audio formáty Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD a DTS-HD. Zařízení lze připojit přes rozhraní HDMI verze 1.2.

Dražší bratříček HD-XE1 bude mít oproti HD-E1 i plnou podporu videa v plném HD rozlišení 1080p (1920 x 1080 bodů), což je dnešní standard pro natáčení digitálních filmů (některá kina dokonce vlastní digitální projektory schopné zobrazit 1080p). Audio formáty podporuje stejné, jako HD-E1. Na tomto přehrávači najdete rozhraní HDMI verze 1.3, které podporuje standard barev xvYCC a přenos zvuku ve formátu Dolby True HD, DTS-HD Master Audio pro externí dekódování na AV recieveru.Levnější model HD-E1 bude stát €599 (asi 17 000,- Kč) a cena vybavenějšího typu by měla být HD-XE1 €999 (asi 29 000,- Kč). Masaki Kimura, více prezident Toshiby pro evropský DVD obchod, oznámil novinářům na právě probíhajícím veletrhu IFA, že bude předem dovezeno na 10000 přehrávačů, aby bylo včas postaráno o poptávku. Další zásilky budou záviset pouze na zájmu zákazníků.

Zdroj: Reuters
reklama
reklama
reklama