www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba už vyrábí 15nm NAND Flash, SanDisk je v závěsu

Toshiba už vyrábí 15nm NAND Flash, SanDisk je v závěsu
, , aktualita
Společnost Toshiba oznámila, že začíná s výrobou 15nm NAND Flash, které nahradí druhou generaci 19nm procesu. A pak tu je také SanDisk Corporation, jenž se chystá odstartovat produkci v druhé polovině tohoto roku.
K oblíbeným
reklama
Toshiba je tedy napřed, protože je na produkci svých 15nm pamětí NAND Flash již v tomto měsíci, čili každým dnem. Jde konkrétně o 128Gb čipy ukládající dva bity na buňku, které budou vyráběny ve Fab 5 v Yokkaichi. Tam nahradí 19nm výrobu, pomocí níž Toshiba vyráběla své dosud nejpokročilejší paměťové čipy. Tato továrna je navíc v této době rozšiřována a po dokončení prací navýší svou kapacitu produkce 15nm pamětí.

Nové 15nm čipy mají dosahovat stejně rychlého zápisu jako 19nm čipy, ale jejich rychlost čtení se navýší na 533 Mbps, což je 1,3násobek. Dále Toshiba plánuje také výrobu nových pamětí ukládajících tři bity na buňku, které má začít výrábět do konce června a společně s nimi bude také vyrábět příslušné paměťové kontrolery určené především pro chytré telefony a tablety, ale také pro notebooková SSD.

Společnost SanDisk je další výrobce, který má 15nm NAND Flash v rukávu. Ta plánuje začít vyrábět paměti s dvěma i třemi bity na buňku někdy v druhé polovině tohoto roku, přičemž také půjde o 128Gb modely. Využije k tomu svou architekturu ABL (All-Bit-Line), která se uplatní v široké škále produktů od podnikových SSD po paměťové karty.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů