www.svethardware.cz
>
>
>

Toshibě hrozí pokuta 60 milionů dolarů za podvody s účetnictvím

Toshibě hrozí pokuta 60 milionů dolarů za podvody s účetnictvím
, , aktualita
Letos v létě se ve firmě Toshiba provalil velký průšvih, který přinesl okamžitý konec pro jejího šéfa. Týkal se záměrně nadhodnocených tržeb, a to rovnou o 1,3 miliardy dolarů, což přinášelo pozitivní reakci na trhu s akciemi.
K oblíbeným
reklama
Podvody ve firemním účetnictví trvaly celých sedm let, v jejichž průběhu vedení Toshiby uměle zvyšovalo tržby. Jenomže letos v létě se vše dostalo na povrch, CEO Hisao Tanaka ihned ukončil pracovní poměr s pěti dalšími vedoucími pracovníky, akcie Toshiby ihned klesly o 6 procent a firmu čekala důkladná prověrka a rovněž pokuta. Ta byla nyní vyčíslena Securities and Exchange Surveillance Commission na 7,37 miliardy jenů, což je asi 60 milionů dolarů nebo 1,5 miliardy korun. Ještě se ale uvidí, zda Toshiba bude nějakou pokutu platit a v jaké výši. Dle zákulisních informací ale byla ve vedení Toshiby očekávána daleko vyšší pokuta.

Pokutu ještě musí schválit japonský orgán známý jako FSA (Financial Services Agency), který dohlíží nad stabilitou japonského finančního systému a ten by mohl případně výši pokuty ještě upravit. Pokud ale uvedenou částku potvrdí, bude to dosud nejvyšší pokuta, kterou tento orgán nějaké japonské společnosti udělil.

Udělením pokuty by to ale pro Toshibu neskončilo. Kolem 50 jejích akcionářů se totiž rozhodlo podat hromadnou žalobu, což by firmu mohlo stát ještě daleko více peněz. Současně také probíhá šetření nezávislou komisí, která zkoumá, jak k těmto dlouhodobým podvodům mohlo vůbec docházet.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů