www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link TL-WR844N: router za pár stovek pro nenáročné

TP-Link TL-WR844N: router za pár stovek pro nenáročné
, , aktualita
Vystačíte si s jednopásmovým Wi-Fi routerem? Potom si pro vás TP-Link připravil cenově dostupný model TL-WR844N s rychlostí až 300 Mb/s, který lze využít také v režimu access pointu, extenderu nebo WISP.
K oblíbeným
reklama
Pokud píšeme o routerech, zabýváme se hlavně high-endovými modely připravenými na Wi-Fi 6 a disponujícími dalšími špičkovými technologiemi. Nemalá část zákazníků si ovšem bohatě vystačí se základními funkcemi, a právě na ně cílí nový router TL-WR844N. Hlavním omezením je podpora jediného pásma 2,4 GHz, které nemusí být dostačují v některých místech s velkým počtem domácích sítí. V daném pásmu může připojení dosáhnout rychlosti až 300 Mb/s, takže v tomto ohledu bude uspokojena většina uživatelů. Pokrytí a sílu signálu potom vylepšují dvě všesměrové antény se ziskem 5 dBi a podporou technologie 2×2 MIMO, která zajistí bezproblémové připojení více zařízení najednou.
 
 
TL-WR844N podporuje více režimů použití, proto může posloužit nejen jako router, ale také jako extender (opakovač signálu) pro zvýšení pokrytí v domácnosti, access point (přístupový bod) pro transformaci stávající kabelové sítě na bezdrátovou nebo WISP pro bezdrátové připojení k síti ISP v oblastech bez dostupné kabelové služby. I přesto, že se bavíme o de facto low-endovém routeru, nechybí některé pokročilé funkce. Router kupříkladu umožňuje vytvořit zabezpečenou síť pro hosty s vlastním heslem nebo využít rodičovskou ochranu pro blokování obsahu a omezení času stráveného online. Pomocí služby QoS (Quality of Service) lze zase měnit prioritu připojených zařízení, abyste mohli upřednostnit třeba svůj pracovní počítač ve chvíli, kdy se chystáte na důležitou videokonferenci.
 
 
K nastavení domácí sítě a ovládání jednotlivých funkcí lze využívat intuitivní webové rozhraní nebo mobilní aplikace Tether, která je zdarma dostupná pro Android a iOS. Můžete si v ní nastavit čas automatického vypnutí Wi-Fi nebo vygenerovat QR kód, který po vytisknutí umožní rychlé připojení hostů k vaší síti. Nepřekvapí, že je router kompatibilní s nejnovější verzí internetového protokolu IPv6. Hladké streamování videa potom zajistí podpora standardů IGMP Proxy /Snooping, Bridge a Tag VLAN, která optimalizuje IPTV. Po stránce designu zvolil hranatý, ale přesto elegantní a minimalistický tvar. Umístění routeru v domácnosti usnadňují nízké rozměry 115 x 106,7 x 24,3 mm. Pokud byste měli zařízení umístěné nedaleko postele, můžete nastavit automatické vypnutí světelných diod v konkrétní čas, aby vás jejich blikání nerušilo během spánku.
 
 
K dispozici jsou čtyři porty LAN 10/100 Mbps a jeden port WAN 10/100 Mbps
 
TP-Link TL-WR844N lze již pořídit na českém trhu za lidových 399 Kč včetně DPH, i když někteří prodejci router nabízejí ještě levněji.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů