www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend ohlásil malé mSATA SSD MSM610

Transcend ohlásil malé mSATA SSD MSM610
, , aktualita
Minulý týden si něco podobného jako dnes Transcend připravila firma Apacer, a sice mSATA SSD modul, na němž jsou nejzajímavější rozměry (cca 27 x 30 x 3,9 mm). Jedný se o paměťové zařízení MSM610 kompatibilní s rozhraním SATA 3 Gbps, které...
K oblíbeným
reklama
Minulý týden si něco podobného jako dnes Transcend připravila firma Apacer, a sice mSATA SSD modul, na němž jsou nejzajímavější rozměry (cca 27 x 30 x 3,9 mm). Jedný se o paměťové zařízení MSM610 kompatibilní s rozhraním SATA 3 Gbps, které v tomto případě naprosto postačí, neboť přenosové rychlosti se zastavily na 245 MB/s při čtení a 48 MB/s při zápisu. Čtení je tedy ještě velmi slušné, ale zápis by mohl být rychlejší.

Transcend MSM610 využívají paměti MLC NAND Flash (Toggle-mode) a mají velmi široké spektrum možného využití. Uplatnit se mohou v malých stolních počítačích, kompaktních průmyslových zařízeních, set-top boxech a samozřejmě také v mobilních zařízeních včetně notebooků, tabletů, telefonů či čteček elektronických knih.

Toto zařízení také podporuje TRIM a NCQ, zabudovánu má podporu ECC a S.M.A.R.T. a pro maximalizaci životnosti poslouží techniky wear leveling a intelligent block management. Krom toho je tu Advanced Power Shield pro ochranu samotných dat v případě náhlé ztráty energie.

A nakonec kapacity. K dostání budou dle očekávání modely s kapacitou maximálně 64 GB a vedle toho i 32GB a 8GB verze.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů