www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tři čtvrtiny prodaných procesorů AMD jsou APU

Tři čtvrtiny prodaných procesorů AMD jsou APU
, , aktualita
AMD má důvod alespoň k částečné spokojenosti, neboť sice ztrácí trh ve prospěch firmy Intel, ovšem na druhou stranu slaví úspěchy s prodejem svých APU, čili Accelerated Processing Unit. Jedná se především o modely Bobcat, čili nízkospotřebové,...
K oblíbeným
reklama
AMD má důvod alespoň k částečné spokojenosti, neboť sice ztrácí trh ve prospěch firmy Intel, ovšem na druhou stranu slaví úspěchy s prodejem svých APU, čili Accelerated Processing Unit. Jedná se především o modely Bobcat, čili nízkospotřebové, ale také málo výkonné verze, které táhnou. Ovšem také APU Trinity (recenze) zaznamenaly už velké úspěchy na to, jak krátkou dobu jsou na trhu.

Prezentované koláče mají základ v prodejích (kusy, ne tržby) za třetí čtvrtletí tohoto roku a ukazuje se na nich, že Trinity už stačily naprosto zastínit své předchůdce Llano a dokáží se vyrovnat i kombinaci všech prodávaných desktopových CPU od AMD, čili Bulldozerům a generaci K10/K10.5, která je i po roce mimochodem stále výrazně úspěšnější než nové procesory FX. V tomto koláči ovšem ještě nejsou novější procesory FX s jádry Piledriver, neboť na ty je ještě brzo, aby už byly vůbec započítány. Trinity tu totiž jsou již od jara, kdy se představily v mobilních verzích, zatímco desktopové přišly až na podzim.

U AMD také mírně převažuje podíl mobilních procesorů nad desktopovými a pouze jen něco přes procento mají serverové modely. Úspěch Bobcatů také bezesporu velmi ovlivnil poslední koláč týkající se počtu jader prodaných procesorů. Plné dvě třetiny jsou totiž dvoujádrové a pak to jsou čtyřjádra, což zase můžeme přičíst na vrub APU Llano a Trinity. Na druhou stranu osmijádrové Bulldozery prodeje evidentně moc netáhnou.

Zdroj: 3Dcenter
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů