www.svethardware.cz
>
>
>

Tři největší hudební vydavatelství vyhrožují odchodem z YouTube, chtějí více peněz

Tři největší hudební vydavatelství vyhrožují odchodem z YouTube, chtějí více peněz
, , aktualita
Tři největší hudební vydavatelství Universal, Sony a Warner vyhrožují, že odejdou z YouTube. Nelíbí se jim peněžní politika Googlu. Jako vždy, za vším jsou peníze a ty podle těchto vydavatelství z YouTube nedosahují výše jiných služeb.
K oblíbeným
reklama
YouTube se dostává do další války s hudebními vydavatelstvími. Tři největší z nich, Univerzal, Sony a Warner, totiž vyhrožují, že stáhnou svou hudbu z YouTube, neboť se jim nelíbí finanční politika. Podle nich totiž výdělky z YouTube tvoří jedny z nejnižších částek jak se dá hudba zpeněžit. Navíc si stěžují, že v celém procesu monetizace jejich videí nemají téměř možnosti cokoli kontrolovat.


YouTube logo


Přitom doba strávená na YouTube od posledního roku vzrostla o 60 % a čas strávený na mobilních zařízeních se dokonce zdvojnásobil. Odhaduje se, že příjmy YouTube vzrostou v roce 2015 o 38 % na 6,6 miliardy dolarů. Navíc, od 100 největších inzerentů vzrostly průměrné investice do reklamy o 60 % a obecně reklam je zde o 40 % více než před rokem. RIAA předpokládá, že streamovací služby poskytované zdarma, které jsou financovány reklamou (a nikoli z kapes uživatelů formou předplatného), v roce 2014 vydělaly jen 295 milionů dolarů, přičemž YouTube měl tvořit polovinu této částky.

Zdroj: nypost.com, techhive.com
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek