www.svethardware.cz
>
>
>

Trump povolil TikTok Global, bude za ním stát Oracle a Walmart

Trump povolil TikTok Global, bude za ním stát Oracle a Walmart
, , aktualita
Vypadá to, že TikTok je přeci jen zachráněn. Vznikne nová společnost TikTok Global, za kterou bude stát nejen ByteDance, ale také společnosti Oracle a Walmart, který ho měl původně získat s Microsoftem.
K oblíbeným
reklama
Sociální síť TikTok dostává v USA zelenou. Donald Trump totiž povolil dohodu mezi společnostmi ByteDance (ta vlastní TikTok) a americkými společnostmi Oracle a Walmart. Microsoft tak opravdu TikTok nezíská a Walmart, který měl původně získat tuto síť právě s Microsoftem, ji bude mít s Oraclem. Součástí dohody je to, že vznikne nová společnost TikTok Global, která bude mít sídlo v Texasu a dle Trumpových slov nebude mít s Čínou nic společného. Spoluvlastníky budou všechny tři společnosti.
 
TikTok logo
 
Nová společnost by měla zajistit až 25 tisíc nových pracovních míst v USA, ale vůbec není jasné, jak by se mělo dosáhnout tak vysokého čísla. Současně se počítá s vytvořením fondu pro vzdělávání s hodnotou 5 mld. USD. Hovoří se také o tom, že TikTok Global by měl někdy v průběhu příštího roku vstoupit na burzu. Zatím ale není jasné, kdy by mělo toto IPO proběhnout a kolik peněz by chtěla společnost vybrat od investorů. ByteDance by měl mít plnou kontrolu nad zdrojovým kódem aplikace, ale současně by Oracle měl mít přístup k němu a mít možnost ověřit, že se do Číny neposílají žádná data, která by tam neměla být zasílána. Zatímco Oracle se bude starat o technickou stránku věci (např. správu dat), Walmart má být komerčním partnerem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů