Díky výlučnému postavení společnosti TSMC se naděje pevninské Číny na "sjednocení" s TW rozplývají a mizí.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(4) nízká(7)
Z čeho usuzujete ? Je spíše otázka času než bude TW sjednocen pod Čínskou pevninskou vládu. Čína skrze investice, podpoře pro-čínských politických stran, silné ekonomické provázanosti, ovlivňováním veřejného mínění aj. toho dříve nebo později dosáhne. Samozřejmě se straší vojenským zásahem, ale to je pohádka pro navyšování vojenského rozpočtu a kupování amerických zbraní. Nejdříve Hong-Kong pak Tchai-wan. Samozřejmně západní politici hlavně v Evropě budou vydávat silná prohlášení a znepokojení nad danou situací, američané dokonce vyšlou nějaké vojenské lodě, ale tím to taky skončí. Pak bude ještě nějakou dobu kravál v novinách a po té to utichne. Na Krym a Ukrajinu si už taky dnes nikdo ani nevzpomene.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(6) nízká(5)
USA nedovoli aby Taiwan a teda TSMC padlo pod Cinu. Ak by sa o to Cina pokusila, to by si videl restrikcie, dostali by embargo aj na okolity vzduch.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(2)
V tom je ten problém, pokud by to bylo násilně tak možná ano, i když s tím embargem by si uškodil více západ než Čína. Ale pokud by to byla vůle Thaiwanců, tedy zásadně by vyhrála volby pročínská politická strana, tak s tím nic nenadělají. Čína neobsadí Thaiwan vojensky, ale Thaiwan se sám začlení k Číně. O to jde Číňanům a na tom dlouhodobě makaj. Strašení vojenským zásahem je blbost a nikomu by to nepomohlo a Číně už vůbec ne. Číňané nejsou idioti, jsou pragamtičtí oportunisti.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(1)
Máte dojem, že se Číňané z vůle prezidenta USA dobrovolně vrátí k okopávání rýže dřevěnou motyčkou a očekávání hladomoru? Museli by být blázni. Navíc, když všechny státy světa oficiálně uznávají politiku jediné Číny, jejíž součástí je provincie tajwan.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(6) nízká(4)