www.svethardware.cz
>
>
>

Turecko na kryptoměny aplikuje pravidla namířená proti terorismu a praní peněz

Turecko na kryptoměny aplikuje pravidla namířená proti terorismu a praní peněz
, , aktualita
V Turecku to příznivci kryptoměn nemají v poslední době zrovna jednoduché. Začínají totiž platit nová pravidla pro obchodování s kryptoměnami, která jsou namířena proti praní špinavých peněz a financování terorismu. 
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny se v Turecku dočkají regulace, která by měla tamní trh s nimi zbavit podvodníků a finančně nespolehlivých firem. Země tak využije pravidla, která se používají i proti praní špinavých peněz a financování teroristických aktivit. Turecký prezident Erdogan v sobotu podepsal nařízení, které rozšířilo povinnosti poskytovatelů služeb při provádění transakcí s kryptoměnami, a to s okamžitou platností.
 
 
Zvláště burzy obchodující s kryptoměnami se budou muset dle těchto pravidel ujistit, že nebudou poskytovat své služby pro jakékoliv nelegální účely, což budou dle CoinGape činit ověřením totožnosti svých zákazníků a to není jednoduchý úkol zvláště pro nové a malé firmy, které v poslední době začaly vyrůstat na kryptoměnových platformách. Ty tak zřejmě padnou novým nařízením za oběť. 
 
Vedle toho bude nutné vést podrobné účetnictví, což obvykle platí právě pro firmy, které musí splňovat už dávno platná nařízení namířená proti terorismu a praní špinavých peněz. Počet společností pracujících s kryptoměnami se tak jistě v Turecku drasticky sníží. 
 
Ostatně už v dubnu v Turecku padly dvě velké burzy obchodující s kryptoměnami v objemech desítek milionů dolarů denně, přičemž zakladatel jedné z nich údajně zmizel i se dvěma miliardami dolarů v kryptoměnách. Právě v dubnu bylo totiž v Turecku zakázáno B2B (business to business) i C2B (consumer to business) obchodování a centrální banka také zakázala použití kryptoměn pro jakékoliv platby. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek