www.svethardware.cz
>
>
>
>

Twitpic končí, prý za to může Twitter

Twitpic končí, prý za to může Twitter
, , aktualita
Služba Twitpic, která slouží ke sdílení fotografií na sociální síti Twitter, bude kompletně ukončena. Chce se tak vyhnout tahanicím s Twitterem, který požaduje, aby se Twitpic vzdal své řádně registrované ochranné známky.
K oblíbeným
reklama
Služba Twitpic bude kompletně ukončena a vypnuta. Důvodem je údajně nesmyslný požadavek Twitteru, který kontaktoval jejich právní zastoupení, aby se vzdali své ochranné známky, kterou mají korektně zaregistrovanou již od roku 2009, pod vyhrůžkou ztráty přístupu k API Twitteru.

S touto skutečností zřejmě nic nenaděláme. Pokud jste tedy doposud tuto službu využívali, měli byste být stále schopni provést export fotografií a videí před ukončením služby, která byla oznámena na 25. září letošního roku.

Někteří uživatelé již ovšem nahlásili nefunkčnost některých odkazů, proto je všeobecně dobrý nápad s případným exportem neotálet a provést jej co nejdříve.

Twitter již v minulosti poměrně znatelně omezil svoje API, což již znamenalo faktický konec pro některé služby, jako byl např. Twit Cleaner. Nejedná se tedy o zcela šokující informaci, na druhou stranu je to skutečnost, která zřejmě nepotěší početnou skupinu uživatelů této sociální sítě.

Tiskový mluvčí Twitteru tvrdí, že se jedná pouze o ochranu značky a že dali zástupcům služby Twitpic jasně najevo, že můžou i nadále jméno služby využívat v nezměněné podobě. Na druhou stranu ale zdůrazňuje, že ochrana značky zahrnuje také oblast ochranných známek, které jsou těsně spjaty se značkou Twitter.

Již se objevily dohady, že se může jednat o záměr Twitteru na poslední chvíli službu Twitpic koupit, ale je téměř jisté, že i kdyby to byla pravda, současní uživatelé služby z toho nebudou moc nadšeni.

Zdroj: Gizmodo
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala