reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Twitpic končí, prý za to může Twitter

, , aktualita
Twitpic končí, prý za to může Twitter
Služba Twitpic, která slouží ke sdílení fotografií na sociální síti Twitter, bude kompletně ukončena. Chce se tak vyhnout tahanicím s Twitterem, který požaduje, aby se Twitpic vzdal své řádně registrované ochranné známky.
Twitpic končí, prý za to může Twitter
Služba Twitpic bude kompletně ukončena a vypnuta. Důvodem je údajně nesmyslný požadavek Twitteru, který kontaktoval jejich právní zastoupení, aby se vzdali své ochranné známky, kterou mají korektně zaregistrovanou již od roku 2009, pod vyhrůžkou ztráty přístupu k API Twitteru.

S touto skutečností zřejmě nic nenaděláme. Pokud jste tedy doposud tuto službu využívali, měli byste být stále schopni provést export fotografií a videí před ukončením služby, která byla oznámena na 25. září letošního roku.

Někteří uživatelé již ovšem nahlásili nefunkčnost některých odkazů, proto je všeobecně dobrý nápad s případným exportem neotálet a provést jej co nejdříve.

Twitter již v minulosti poměrně znatelně omezil svoje API, což již znamenalo faktický konec pro některé služby, jako byl např. Twit Cleaner. Nejedná se tedy o zcela šokující informaci, na druhou stranu je to skutečnost, která zřejmě nepotěší početnou skupinu uživatelů této sociální sítě.

Tiskový mluvčí Twitteru tvrdí, že se jedná pouze o ochranu značky a že dali zástupcům služby Twitpic jasně najevo, že můžou i nadále jméno služby využívat v nezměněné podobě. Na druhou stranu ale zdůrazňuje, že ochrana značky zahrnuje také oblast ochranných známek, které jsou těsně spjaty se značkou Twitter.

Již se objevily dohady, že se může jednat o záměr Twitteru na poslední chvíli službu Twitpic koupit, ale je téměř jisté, že i kdyby to byla pravda, současní uživatelé služby z toho nebudou moc nadšeni.

Zdroj: Gizmodo
reklama
reklama
reklama