Je to dáno délkou jedné zprávy (tj. tweetu), která je od počátku existence Twitteru omezena na 140 znaků. Tento limit dělí uživatele Twitteru na dva tábory – podle jedněch to vede ke stručnosti a pregnantnosti vyjadřování, podle druhých to naopak omezuje a prostě to nestačí. Přestože se už několikrát spekulovalo, že společnost limit navýší – naposledy dokonce na 10000 znaků – nikdy k tomu nedošlo a podle nedávného sdělení Jacka Dorseyho k tomu ani v dohledné době nedojde.

Twitter slouží mnoha účelům. Jednak jako obrovsky rychlá zpravodajská síť. Velmi často se totiž stává, že Twitter je první médium, které přináší informace o nějaké události a to dříve než přední světové zpravodajské televize a tiskové agentury. Dále jde o intenzivně využívaný nástroj marketingu společností všech velikostí i oborů působnosti. No a do třetice se využívá jako normální sociální síť zajišťující vzájemný kontakt svých uživatelů.
Twitter (cloudová část) je napsán v jazycích Java,JavaScript, Ruby a Scala. Kromě samozřejmého webového klienta v prohlížeči existují také speciální aplikace pro většinu platforem. Společnost má přes tři a půl tisíce zaměstnanců a žije především z příjmů reklamy. Původní investici prý poskytli venture kapitalisté a společnost samozřejmě později vydala vlastní akcie.
Zajímavé ovšem je, že Twitter se nikdy nedostal do černých čísel a stále je ve ztrátě. Přestože má přes 300 miliónů uživatelů, zatím nedokázal tento potenciál přetavit do zisku. Uvidíme, jestli se mu to podaří někdy v budoucnu.
Zdroj: Wikipedia