Uber opouští Kalifornii, flotilu autonomních aut stěhuje do Arizony

Uber opouští Kalifornii, flotilu autonomních aut stěhuje do Arizony
, , aktualita
V minulém týdnu začala společnost Uber testovat své autonomní vozy Volvo XC90 v San Franciscu v Kalifornii. To se ale zdejším úřadům moc nelíbilo a požadovaly po Uberu, aby jeho vozy získaly povolení. Místo Kalifornie se tak auta budou prohánět po Arizoně.
K oblíbeným
reklama
Autonomní vozy to dnes nemají moc jednoduché. Někde je vítají s otevřenou náručí, někde jim naopak úřady dávají striktnější pravidla. To je i případ Kalifornie, kde chtěl Uber provozovat flotilu 16 těchto autonomních vozidel. Kalifornie ale po Uber vyžadovala schvalovací proces, jehož výsledkem by bylo rozhodnutí, zda tato auta vůbec mohou nebo nemohou na silnici (podobně jako 20 dalších společností, které už toto povolení dostaly).

Volvo XC90 od Uberu

Společnost Uber tvrdila, že žádné takové povolení nepotřebuje, neboť jeho auta nejsou tak moc autonomní, aby splňovala tyto podmínky vyžadující nutnost žádat o povolení. Dle Uberu je ve voze vždy přítomen řidič připravený zasáhnout a technik, který vyhodnocuje to, jak se auto chová.

Uber pak nakonec flotilu svých vozů stáhl z Kalifornie a využil nabídku arizonského guvernéra Douga Duceyho. Zatím není jasné, kdy se tato auta začnou prohánět po arizonských silnicích ani kolik jich ve výsledku bude. Víme však, že auta z Kalifornie odvezl samořídící náklaďák, a že Volvo dostalo od Uberu zakázku na celkem 100 těchto SUV automobilů.

Zdroj: phys.org
reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek