www.svethardware.cz
>
>
>

Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %

Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
, , aktualita
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
K oblíbeným
reklama
Společnost Tesla není jen automobilkou, ale je také energetickou firmou. Máme zde produkci akumulátorových úložišť i solární panely. Ty se dostaly pod křídla Tesly po odkoupení firmy SolarCity, kterou také vedl Elon Musk. Ten na svém Twitteru oznámil, že nová verze tašek má nyní výkon vyšší o 22 % (nikoli 22 procentních bodů), takže se mají rychleji zaplatit. Na tašky je 25letá záruka a Tesla se stará o kompletní montáž systému.
 
Solární střecha Tesla
 
Doposud montovala tašky SR60T1, jejichž maximální výkon byl 58,5 W. Nová verze SR72T1 při stejné ploše nabídne 71,67 W, což je významné navýšení. Jejich rozměr je 45"×15", tedy zhruba 114×38 cm. To je přibližně 0,435 m2, na metr čtvereční tak nabídnou výkon cca 165 W. To je sice méně než běžné solární panely, ale na to, že jde zároveň o střešní krytinu, kterou v podstatě nelze rozeznat od ostatních "nesolárních" tašek, to není špatné. Zjednodušilo se také zapojení tašek a s tím také celý instalační proces. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel zvítězil ve svém odvolání v případě praktik použitých proti AMD Intel zvítězil ve svém odvolání v případě praktik použitých proti AMD
Jde o případ, který má své kořeny už v prvním dekádě tohoto století, kdy Intel bojoval proti nástupu firmy AMD a jejích úspěšných procesorů K7 či K8, vedle nichž Pentia s mikroarchitekturou Netburst nedokázala obstát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crytek ohlásil Crysis 4 Crytek ohlásil Crysis 4
Crytek v posledních letech nevypadal na to, že bychom od něj mohli automaticky očekávat čtvrtý hlavní díl v řadě Crysis, ale nyní je jasné, že ten se chystá. Co se dozvíme ze zveřejněného teaseru? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amatérští nadšenci zkouší své štěstí v loterii sólo těžby Bitcoinu Amatérští nadšenci zkouší své štěstí v loterii sólo těžby Bitcoinu
Těžba Bitcoinu je už dávno spíše průmyslovou záležitostí, ale to neznamená, že v ní nemůže uspět i jednotlivec s výbavou, jejíž schopnosti ilustruje už jen to, že jde o rigy napojené přes USB. A co víc, jde tu dokonce o sólo těžbu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Továrna Toshiby na výrobu čipů postižena zemětřesením, výroba částečně obnovena Továrna Toshiby na výrobu čipů postižena zemětřesením, výroba částečně obnovena
O víkendu postihlo Japonsko zemětřesení, které poškodilo továrnu Toshiby v Oitě na jihu země. Tato továrna vyrábí dnes nedostatkové čipy např. pro automotive, což je právě v době čipové krize nemalým problémem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pentium G7400T za 64 dolarů se dostalo na 5,8 GHz Pentium G7400T za 64 dolarů se dostalo na 5,8 GHz
Procesory Intel Alder Lake-S opět dokazují, jak vysokých taktů jsou za určitých podmínek schopny. Nyní se ukázalo levné Pentium Gold G7400T, čili procesor s ofic. cenou 64 dolarů a sníženým TDP na 35 W. Chlazení ovšem zajistil tekutý dusík. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře