www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ukázal se vzorek 64jádrového AMD EPYC 7763 s architekturou Zen 3

Ukázal se vzorek 64jádrového AMD EPYC 7763 s architekturou Zen 3
, , aktualita
Na novou architekturu Zen 3 přechází také procesory AMD EPYC. Nyní se objevil inženýrský vzorek procesoru EPYC 7763, který nabídne 64 jader a podporu až 128 vláken najednou. Těšme se na taky přes 3,5 GHz.
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD už uvedla nové Ryzeny 5000 s architekturou Zen 3, na kterou přechází také serverové procesory EPYC (s kódovým označením Milan). Nyní se objevil snímek dokazující existenci 64jádrového monstra EPYC 7763, které zvládne běh 128 vláken najednou. Základní takt tohoto vzorku činil 2,45 GHz, Boost frekvence pak skončí na zhruba 3,55 GHz. Tento procesor má celkem 2 MB L1 datové a totéž množství instrukční cache (32+32 kB na jádro).
 
AMD EPYC
 
V případě L2 cache jde celkem o 32 MB (512 kB na jádro) a L3 má dokonce obří kapacitu 256 MB. Testovací vzorky běžely v tandemu, tedy ve dvouprocesorovém systému s celkem 128 jádry a možností běhu 256 vláken najednou. TDP spotřeba by se měla pohybovat na hranici 280 W. Zatím není jasné, kdy se tento procesor objeví, ale hovoří se o uvedení ještě před koncem letošního roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek21 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů