www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ukázalo se první mini PC s Ryzenem 9 5900HX

Ukázalo se první mini PC s Ryzenem 9 5900HX
, , aktualita
Výběr minipočítačů na motivy Intel NUC, které by byly vybaveny moderním hardwarem od AMD, skutečně není velký. Nyní tu ale máme produkty firem Morefine Focus a Minisforum, které budou postaveny na mobilních APU. 
K oblíbeným
reklama
Procesory AMD Ryzen 5000 se už dobře prosadily na trhu s notebooky, ale v případě mini PC jde spíše o raritku. Společnosti Morefine Focus a Minisforum nyní sice nabídnou nejspíše vůbec první malé počítače s čipy Cezanne, ovšem český zákazník se bude muset snažit, aby se k nim vůbec dostal, neboť produkty těchto firem nejsou na našem trhu zabydleny. 
 
 
Minipočítače typu NUC a podobné asi na našem trhu či dokonce celkově moc zájmu nevyvolaly, jak lze soudit dle obecně chudé nabídky systémů s moderním hardwarem. My se můžeme alespoň podívat na to, nového je v této oblasti. 
 
 
 
Máme tu jednak MoreFine S500+, který nabídne moderní APU AMD Ryzen 9 5900HX  s 8 jádry na taktu až 4,6 GHz. Jde o to nejvýkonnější mobilní APU v nabídce firmy AMD, přičemž výrobce už svůj model S500+ ukázal na Indiegogo, kde se už brzy chystá rozjet kampaň. 
 
 
Do hliníkovo-hořčíkové skříňky se krom desky s daným APU vejdou také dva moduly DDR4 SO-DIMM, pak dvě M.2 2280 SSD pro SATA i NVMe a také jeden 2,5" pevný disk či SSD. Máme tu i dvě ethernetová rozhraní a z toho jeden 1GbE a druhý 2,5GbE, nálož portů USB, obrazový HDMI a DisplayPort a uvnitř je samozřejmě modul s WiFi 6.0 a Bluetooth 5.0. 
 
A že kampaň ještě nebyla spuštěna, tak se ani nedozvíme, jaké verze a za jaké ceny budou v nabídce. 
 
 
Na výběr ale bude i systém společnosti Minisforum, která je už známější, ale i tak na její produkty u nás bohužel běžně nenarazíme. A to je skutečně škoda, neboť Minisforum specializující se právě na takováto mini PC má celkově zajímavou nabídku. 
 
Zde to bude dle snímku základní desky evidentně větší systém vybavený rovněž mobilním APU od AMD, ovšem zatím se ještě nedozvídáme žádné podrobnosti, čili nemáme ani skutečně potvrzeno to, že jde o Cezanne a ne o Renoir. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář