reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ultra Products chce uvést 2000W zdroj

5.1.2007, Milan Šurkala, aktualita
Ultra Products chce uvést 2000W zdroj
Na CES 2007 chce společnost Ultra Products uvést nový 2000W zdroj Ultra X3 Modular 2000W. To je daleko za možnostmi dnešních nejvýkonnějších zdrojů, které končí lehce za hranicí jednoho kilowattu. Zdroj s modulární kabeláží má však také...
Na CES 2007 chce společnost Ultra Products uvést nový 2000W zdroj Ultra X3 Modular 2000W. To je daleko za možnostmi dnešních nejvýkonnějších zdrojů, které končí lehce za hranicí jednoho kilowattu. Zdroj s modulární kabeláží má však také patřičné rozměry, jen na délku má 10,25 palce, cca 26cm.Otázkou je, zda se dá vůbec takový výkon využít. Podle společnosti Ultra Products ano. Prý stačí použít čtyřjádrový procesor, quad-GPU uspořádání (čtyři grafické karty, nejlépe GeForce 8800 nebo připravované čipy AMD-ATi R600), nějaké větší diskové pole a vysoký odběr je na světě.Jen na +12V větvi je zdroj schopen dodávat proud 150A! To znamená neuvěřitelných 1800W energie, což by mělo stačit na napájení i těch nejnenažranějších komponent. Na obrázku jde vidět, že k dispozici jsou čtyři 6-pinové PCIe konektory pro případné napájení čtyř grafických karet.

Zdroj by měl být na trhu k dispozici již toto čtvrtletí, Ultra Products by jej chtěla nabízet nejvíce za $499, tedy v přepočtu asi za 14000Kč s DPH.

Zdroj: www.legitreviews.com, www.techspot.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama