www.svethardware.cz
>
>
>

Ultra-ultra širokoúhlý: 49" Samsung C49H890 s poměrem 32:9

Ultra-ultra širokoúhlý: 49" Samsung C49H890 s poměrem 32:9
, , aktualita
Před mnoha lety se začaly na úkor poměrů 4:3 a 5:4 rozmáhat širokoúhlé monitory a dnes je poměr 16:9 už standard. Nastoupily ale také ultra širokoúhlé panely s poměrem 21:9, ovšem nyní se už chystají také panely s poměrem i 32:9 nebo 29:9.
K oblíbeným
reklama
Ty tak můžeme v podstatě označit za ultra-ultra širokoúhlé panely a zamyslet se nad tím, kam až může tento trend dojít. Je zřejmé, že takovéto monitory poslouží především jako náhrada vícemonitorových sestav, oproti nimž nabídnou opravdu jednolitou obrazovku bez předělů. Pro plnoobrazovkový režim ale budeme potřebovat podporu daného softwaru.

Připravované monitory od Samsungu, které ještě neznáme pod modelovým označením, mají být také prohnuté. Mluvit můžeme o dvou modelech, z nichž první je 49" C49H890 s poměrem stran 32:9 a rozlišením 3840 x 1080. Jde tak v podstatě o dva displeje s rozlišením Full HD vedle sebe (čili DFHD). Druhý model je 44" a má poměr 29:9 s rozlišením 3840 x 1200, takže v tomto případě zase můžeme mluvit o dvou displejích s 1920 x 1200 vedle sebe. Oba panely budou typu VA a se zakřivením 1800R, které Samsung označuje jako formát "Grand Circle".

Monitor s DFHD se má díky svému panelu VA pyšnit statickým kontrastem 5000:1 a podporou 144Hz obnovovací frekvence, přičemž se má počítat také se synchronizací, ale není jasné, zda to bude AMD FreeSync, nebo NVIDIA G-Sync (či snad obé naráz?). Výroba tohoto modelu má teprve začít, a to až v září, takže na trh se rozhodně ještě nechystá.

Menší 44" model má také kontrast 5000:1, 8bitové barvy a buď základních 60 Hz, nebo také až 144 Hz obnovovací frekvence. Výroba také začne až v září, což nám sděluje server TFT Central. Ten také mluví o jistém modelu Samsung s panelem VA o zakřivení 1800R, který má mít 40" úhlopříčku, ale rozlišení pouze Full HD při kontrastu 3000:1 a 8bitové hloubce barev. O něm můžeme uvažovat jako o monitoru pro herní sestavy umístěné před gaučem v obývacím pokoji a jeho výroba má začít v srpnu.

Zdroj: TFT Central
reklama
Nejnovější články
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč? První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč?
Intel zveřejnil kódové označení svého připravovaného 7nm GPU Xe, které je Ponte Vecchio dle jednoho velice starého mostu ve Florencii. Je ovšem zřejmé, že to nebude první ani jedno z prvných GPU Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář