www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2
, , aktualita
Společnost UMAX ve spolupráci se Shuttle přináší ne český trh nový počítač typu nettop s označením X50v2. Ten disponuje dotykovým displejem s LED podsvícením, rozlišením 1366 x 768 a úhlopříčkou 15,6 palců a má nabídnout také nízkou spotřebu...
K oblíbeným
reklama
Společnost UMAX ve spolupráci se Shuttle přináší ne český trh nový počítač typu nettop s označením X50v2. Ten disponuje dotykovým displejem s LED podsvícením, rozlišením 1366 x 768 a úhlopříčkou 15,6 palců a má nabídnout také nízkou spotřebu a tichý chod. Ke svému chlazení totiž nepotřebuje ventilátor.Rozměry nového nettopu činí 391 x 327 x 36 mm a přenosnost je usnadněna díky otočnému držáku na zadní straně. O výkon se pak stará procesor Intel Atom D510 na frekvenci 1,66 GHz s integrovanou GMA 3150 a čipovou sadou NM10.Dále sedočkáme Wi-fi adaptéru 802.11n, 1,3megapixelovou webkamerou, 4x USB 2.0, Ethernetem, čtečkou karet a stereo reproduktory na zadní straně. Kromě toho jsou tu také trošku překvapivě dva sériové a jeden paralelní port a vedle nich výstup VGA pro další monitor.

Nettop bude dostupný jednak za 10990 Kč s DPH bez OS, paměti a disku jako barebone. S 2 GB paměti, 500GB diskem a Windows 7 Home Premium přijde na 16490 Kč s DPH. To mi připadá jako poněkud moc, i když v balení obou najdeme také 3barvenou podsvícenou klávesnici BL-741 Lumi v hodnotě 1000 Kč.

Zdroj: TZ UMAX
reklama
Nejnovější články
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde? AMD Flute spatřen v UserBenchmark, o co jde?
V databázi výsledků testů UserBenchmark byl spatřen jistý inženýrský vzorek produktu AMD s kódovým označením Flute. Je jasné, že půjde o SoC, a to velice moderní a založené na architektuře Zen 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek