www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2

UMAX přináší nettop Shuttle X50v2
, , aktualita
Společnost UMAX ve spolupráci se Shuttle přináší ne český trh nový počítač typu nettop s označením X50v2. Ten disponuje dotykovým displejem s LED podsvícením, rozlišením 1366 x 768 a úhlopříčkou 15,6 palců a má nabídnout také nízkou spotřebu...
K oblíbeným
reklama
Společnost UMAX ve spolupráci se Shuttle přináší ne český trh nový počítač typu nettop s označením X50v2. Ten disponuje dotykovým displejem s LED podsvícením, rozlišením 1366 x 768 a úhlopříčkou 15,6 palců a má nabídnout také nízkou spotřebu a tichý chod. Ke svému chlazení totiž nepotřebuje ventilátor.Rozměry nového nettopu činí 391 x 327 x 36 mm a přenosnost je usnadněna díky otočnému držáku na zadní straně. O výkon se pak stará procesor Intel Atom D510 na frekvenci 1,66 GHz s integrovanou GMA 3150 a čipovou sadou NM10.Dále sedočkáme Wi-fi adaptéru 802.11n, 1,3megapixelovou webkamerou, 4x USB 2.0, Ethernetem, čtečkou karet a stereo reproduktory na zadní straně. Kromě toho jsou tu také trošku překvapivě dva sériové a jeden paralelní port a vedle nich výstup VGA pro další monitor.

Nettop bude dostupný jednak za 10990 Kč s DPH bez OS, paměti a disku jako barebone. S 2 GB paměti, 500GB diskem a Windows 7 Home Premium přijde na 16490 Kč s DPH. To mi připadá jako poněkud moc, i když v balení obou najdeme také 3barvenou podsvícenou klávesnici BL-741 Lumi v hodnotě 1000 Kč.

Zdroj: TZ UMAX
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková