Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby

Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
, , aktualita
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence nachází své využití v celé škále různých oborů. Jedním z nich je i medicína, kde AI pomůže s přesnějším stanovením diagnózy. Společnost IBM spolu s Nadací Michaela J. Foxe pro Parkinsonův výzkum pracují na vývoji umělé inteligence, s jejíž pomocí budou moct lékaři lépe predikovat, jak se bude u jejich pacientů dále vyvíjet Parkinsonova choroba z hlediska načasování i závažnosti. U jednotlivců se totiž vyskytuje celá škála různých příznaků a projevů. 
 
Model byl trénován na datovém souboru, který obsahoval informace od více než 1400 pacientů. Data byla sesbírána v rámci studie, kterou sponzorovala Nadace Michaela J. Foxe a IBM popisuje tento dataset jako dosud největší a nejrobustnější soubor dlouhodobých údajů o pacientech s Parkinsonovou chorobou. 
 
 
AI model tak mohl na velkém množství dat komplexně zmapovat různé druhy symptomů a také postupování onemocnění v čase. Umělou inteligenci od IBM plánují vývojáři do budoucna dále vylepšovat, aby mohla poskytovat lékařům stále přesnější a podrobnější predikce různých stádií nemoci. S touto znalostí budou zdravotníci schopni pomáhat pacientům lépe zvládat jejich příznaky a vývoj nemoci.

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění, kterým podle odhadů celosvětově trpí více než 6 miliónů lidí a v současné době na ni neexistuje žádný známý lék. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář