UPS a Matternet vypouští drony pro nemocnice

UPS a Matternet vypouští drony pro nemocnice
, , aktualita
Přeprava medicínského nákladu je životně důležitá. Musí být provedena kvalitně a rychle. Auta jsou v dnešním provozu pomalá, a tak společnosti UPS a Matternet zkouší službu dopravy mezi nemocnicemi pomocí dronů.
K oblíbeným
reklama
Drony mohou mít hodně užitečných nasazení, nemusí být nutně určeny jen pro zábavu. Pokud si odmyslíme armádu, kde je vývoj dronů hodně vepředu, rýsuje se tu i nasazení pro dopravu zásilek, a to ať už těch běžných (např. v podání Amazonu), tak i speciálních, což může být např. doprava lékařského materiálu. Nemocnice už zkoušely dopravu orgánů pro transplantaci a nyní přichází společnosti UPS a Matternet, které spustily projekt dopravy lékařských věcí (příkladem mohou být různé vzorky, krev,...) v rámci nemocnice WakeMed v Raleigh v Severní Karolině.
 
UPS dron
 
Na projekt bude dohlížet North Carolina Department of Transportation a Federal Aviation Administration (FAA). Zatímco doprava auty v rámci celého areálu budov může zabrat až 30 minut, v podání dronů to v srpnu loňského roku, kdy proběhly první testy, nemocnice zvládla za 3 minuty a 15 sekund. K testu byl využit dron M2 Quadcopter společnosti Matternet, přiemž se hovoří o doletu 12,5 míle (20 km) a nosnosti 5 liber (cca 2,3 kg). Dron bude létat na předem vybraných trasách, a přestože bude autonomně řízený, na jeho let bude dohlížet trénovaný operátor.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře