www.svethardware.cz
>
>

USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům

USA chystají "antigrinchovský" zákon proti scalperským botům
, , aktualita
Problém se scalpery vyrostl do nebes především po nástupu nových GeForce Ampere, ale jde o všeobjímající téma týkající se v podstatě jakéhokoliv zboží, jehož je zrovna nedostatek, nebo o něž může být brzy velký zájem.
K oblíbeným
reklama
Dobře také víme, že scalpeři jsou aktivní především na západě, kde si ti opravdu aktivní mohou tímto způsobem zajistit slušné živobytí založené na přeprodeji zboží, které jiní lidé zoufale shánějí. V prospěch scalperů totiž pracují specializovaní internetoví boti, kteří vyhledávají konkrétní zboží a pokud to se objeví v nabídce, dokáží je objednat a vykoupit dříve, než nebohý zákazník ze sebe vysouká: "Jé, tady to mají skladem". 
 
 
Američtí zákonodárci proto připravují zákon zvaný Stopping Grinch Bots Act - H.R. 5263/S. 2957, který má zakázat právě používání zmíněných botů pro kupování čehokoliv. Stojí za ním demokratičtí senátoři Richard Blumenthal, Ben Ray Luján, Charles Schumer a Paul Tonko (Connecticut, New Mexico, New York a New York), kteří návrh postavili na již existujícím zákoně Better Online Ticket Sales z roku 2016. Právě ten totiž zakazuje podobné chování při kupování lístků na koncerty, zápasy, apod. 
 
Senátor Charles Schumer k tomu uvedl, že běžný zákazník nakupující na internetu nemá žádnou šanci konkurovat tzv. Grinch botům (dle Grinche, který ukradl Vánoce) a pak nemá jinou možnost, než akceptovat nafouklé ceny překupníků, samozřejmě pouze pokud ono zboží skutečně chce. Návrh zákona už také získal podporu organizací Consumer Reports, Consumer Federation of America a National Consumer League.
 
Stopping Grinch Bots Act byl přitom připraven už v roce 2019, ale na dva roky se protáhlo jeho zpracovávání v obou komorách, ovšem nyní byl už představen v Senátu. Konkrétně zakazuje použití botů schopných obcházet bezpečnostní opatření obchodů, která mají zabraňovat právě automatickému a hromadnému skupování zboží. Nicméně i když zákon projde Kongresem díky těsné většině Demokratů, otázka je, jak bude v praxi vymáhán. Zřejmé je jen to, že obtížně. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek