reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB 3.0 má být schopno dodat až 100 W energie

11.8.2011, Jan Vítek, aktualita
USB 3.0 má být schopno dodat až 100 W energie
Skupina "USB 3.0 Promoter Group" starající se o vývoj specifikací rozhraní USB 3.0 oznámila, že pracuje na nových specifikacích, které markantně rozšíří jeho možnosti především ohledně napájení připojených zařízení. Jedná se tak o další...
Skupina "USB 3.0 Promoter Group" starající se o vývoj specifikací rozhraní USB 3.0 oznámila, že pracuje na nových specifikacích, které markantně rozšíří jeho možnosti především ohledně napájení připojených zařízení. Jedná se tak o další verzi specifikací USB Battery Charging 1.2, s nimiž má koexistovat, a využít se mají stávající konektory a kabely. Ovšem asi ne ve všech případech.Nové specifikace totiž počítají s možností vést až 100W energie, což u použitého napětí dělá 20 Amper. Na druhou stranu nikde není psáno, že takové vlastnosti budou nabízeny ve všech případech. Každopádně bychom měli být schopni využít USB 3.0 nejen jako datové spojení, ale navíc také pro napájení a dobíjení třeba notebooků, jak prohlásil Brad Saunders (předseda USB 3.0 Promoter Group).

Mezi klíčové vlastnosti vyvíjených specifikací patří kromě kompatibility se stávajícími kabely a konektory a možnosti dodávat až 100 W energie také kompatibilita s USB 3.0 i 2.0. Na svět se mají nové specifikace dostat koncem tohoto roku a projednávány mají být také na Intel Developer Forum (IDF), které se bude konat od 13. do 15. září v San Francisku. Na začátku roku 2012 pak má USB 3.0 Promoter Group předat finální verzi organizaci USB Implementers Forum (USB-IF), která se postará o její uplatnění.

Zdroj: techPowerUp!
reklama