reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

USB 3.0 Promoter Group má specifikace pro až 100 W přes USB

, , aktualita
USB 3.0 Promoter Group má specifikace pro až 100 W přes USB
USB 3.0 Promoter Group oznámila dokončení specifikací s názvem USB Power Delivery, které umožní vytvořit hardware pro přenos více energie přes rozhraní USB, a to s využitím vyššího napětí. Dnes se přitom využívá pouze 5 V a maximální proudový...
USB 3.0 Promoter Group má specifikace pro až 100 W přes USB
USB 3.0 Promoter Group oznámila dokončení specifikací s názvem USB Power Delivery, které umožní vytvořit hardware pro přenos více energie přes rozhraní USB, a to s využitím vyššího napětí. Dnes se přitom využívá pouze 5 V a maximální proudový odběr dle specifikací činí 900 mA, což nám dohromady dává 4,5 W. Specifikace USB Battery Charging 1.2 toto zvyšují na 7,5 W.

USB Power Delivery má podstatně navýšit možnosti specifikací USB Battery Charging a nabídnout až 100 W energie, k čemuž by měly být využitelné stávající kabely a konektory. Tím by se mělo použití rozhraní USB značně rozšířit, což jsme se ale dozvěděli už před rokem.

Nyní jsou tedy specifikace již hotové a dle předsedy USB 3.0 Promoter Group Brada Saunderse by příchod kompatibilních zařízení měl znamenat výrazné omezení potřeby různých nabíječek a adaptérů, a tedy i snížení množství elektronického odpadu. Peter Harrison z Nokie v tom zase vidí důležitý krok k vytvoření flexibilního a standardizovaného ekosystému napájení.

O další průběh se už bude starat USB Implementers Forum (USB-IF).

Zdroj: TZ USB 3.0 Promoter Group
reklama
reklama
reklama