www.svethardware.cz
>
>

V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2

V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
, , aktualita
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
K oblíbeným
reklama
V Indonésii patrně vylepší svůj energetický mix a zvýší podíl obnovitelných zdrojů energie. Společnosti Sunseap Group a Badan Pengusahaan Batam (BP Batam) podepsaly memorandum o výstavbě obří plovoucí solární elektrárny na ostrově Batam. Na tomto ostrově je velký rezervoár vody Duriangkang, který má objem 101,2 mil. m3 a který pokrývá 50 % dodávek pitné vody pro tento ostrov. Nově bude dodávat i elektrickou energii.
 
Solární panely
ilustrační obrázek, autor: ChristofferRiemer, CC BY 3.0, přes Wikimedia Commons
 
Na jeho ploše se má nově rozprostírat obrovská solární elektrárna o rozloze 16 km2, která má mít instalovaný výkon 2,2 GWp a ročně by měla vyrobit zhruba 2600 GWh energie. Podle singapurské společnosti to odpovídá 1,8 milionu tun CO2 ročně a emisím 400 tisíc aut. Umístění solárních panelů na vodě má mít několik výhod. Jednak to má snížit vypařování vody, a tedy uchovat více vody v nádrži, voda má mít také chladicí efekt, a tím zlepšit efektivitu panelů. Spolu se solárními panely zde má být i úložiště energie o celkových 4000 MWh. Konstrukce by měla začít v příštím roce a skončit v roce 2024.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí Steve Wozniak má novou společnost pro čištění orbity od vesmírného smetí
Steve Wozniak se rozhodl, že je na čase přispět k čistšímu prostředí naší planety, ovšem zaměřil se poněkud výš než ostatní, a to na její oběžnou dráhu. Jde tedy o vesmírné smetí, které neohrožuje ani tak planetu jako spíše naši civilizaci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing? Far Cry 6: kolik výkonu přidá AMD FSR a jak vypadá ve hře ray tracing?
Dobře víme, že Far Cry 6 bude na nejvyšší detaily ve 4K a s ray tracingem velice náročná hra, neboť požadavek v případě grafické karty zní Radeon RX 6800 či GeForce RTX 3080, a to pro jen 30 FPS. Bude to ale lepší s technologií FSR?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky Samsung spustil výrobu 90Hz OLED displejů pro notebooky
Kdysi jsme si mohli myslet, že v této době už budeme mít na výběr z bohaté nabídky OLED monitorů, abychom se mohli těšit z jejich obrovského kontrastu, kvality barevného podání a nemuseli řešit problémy spojené s podsvícením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 11 zřejmě budou ukazovat více tipů Windows 11 zřejmě budou ukazovat více tipů
Rok po vypuštění systému Windows 10 byl poznamenán i tím, jak Microsoft nejdříve lákal, pak přesvědčoval a pak se snažil i obelstít uživatele starších systémů ve snaze vnutit jim nové desítky. A jak chce oslovovat lidi v nových Windows 11?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Unikly specifikace procesorů AMD Milan-X: skutečně 768 MB L3 cache Unikly specifikace procesorů AMD Milan-X: skutečně 768 MB L3 cache
Přesně jak jsme předpokládali, AMD se chystá na trh vypustit serverové procesory, které využijí nejnovější zásadní technologickou novinku této firmy, a sice paměť V-Cache. Dokáží tak nabídnout až 768 MB L3 cache, pokud tedy budeme věřit zdroji. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek