www.svethardware.cz
>
>

V platnosti je úsporný plán Ecodesign Evropské komise

V platnosti je úsporný plán Ecodesign Evropské komise
, , aktualita
Evropská komise připravila pro roky 2015 až 2017 nový Ecodesign Working Plan, který tak již včera vstoupil v platnost. Týkat se bude spotřeby domácích spotřebičů, jako jsou síťová zařízení nebo i kávovary.
K oblíbeným
reklama
Nový Ecodesign Working Plan pro příští tři roky tedy zahrnuje nová opatření, mezi něž patří nová označení a energetické štítky pro domácí spotřebiče určené do kuchyně, dále třeba automaticky aktivovaný pohotovostní režim u kávovarů, stejně jako u síťových zařízení. Nám jde pochopitelně především o to, jak se to dotkne funkčnosti našich routerů, modemů a jiných zařízení, která zajišťují naši internetovou konektivitu. Jiné stránky zase vytahují téma vlažné kávy, i když to je v podstatě pro IT také relevantní téma. Dle The Telegraph se tak budou muset kávovary do pěti minut po uvaření kávy automaticky vypnout, čímž ji tedy nebudou moci dále ohřívat. S tím se budou muset jejich majitelé smířit, ovšem v případě síťových zařízení si snad budeme moci sami nastavit úsporné režimy sami.

Dle zprávy BBC to ale není jisté, neboť nová pravidla mají po síťových zařízení povinně vyžadovat, aby se v případě jejich nepouživání vypla, což platí pro modemy nebo třeba i televizory s internetovou konektivitou. To má dle Evropské komise běžné domácnosti ročně ušetřit kolem 32 liber (cca 1150 Kč), což je tedy asi značně plýtvavá domácnost. Nicméně BBC mluví o povinnosti, zatímco Evropská komise říká, že tato zařízení mají být schopna se automaticky přepnout do úsporného režimu, což zní jako možnost a ne nucená vlastnost.

Zatím si ani nemůžeme zjistit, co všechno Ecodesign Working Plan obnáší, protože celý ještě ani nebyl zveřejněn. Možná že se tak stane až po 4. lednu, kdy pracovníci Evropské komise opět nakráčí do práce. Můžeme se ale dozvědět, že bude platit i pro bezdrátové nabíječky, video projektory, zobrazovací zařízení, audio zesilovače a různé základní stanice pro domácí spotřebiče. Zatím se tedy můžeme pouze dohadovat o tom, zda nový plán jen uživatelům poskytne lepší možnosti pro šetření energie, nebo je bude spíše nuceně prosazovat.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů