www.svethardware.cz
>
>

V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo

V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo
, , aktualita
Jadernou katastrofu v ukrajinské elektrárně Černobyl dobře známe, však se nás v roce 1986 přímo dotkla stejně jako velké části celé Evropy. Nyní se v blízké vybydlené Pripjati opět rozsvítilo, což jde na vrub polským nadšencům.
K oblíbeným
reklama
Oblast Černobylské elektrárny je už řadu let přímo magnetem pro turisty, kteří se zajímají o havárii z roku 1986 nebo se prostě jen chtějí podívat do oblasti, kde ještě dlouho bude zvýšená radiace. Lidé vstupují rovnou do uzavřené zóny a do té vnější se již pomalu vrací i lidé, kteří byli dříve vystěhováni, a to navzdory úřadům. Jedna zpráva mluví také o páru, který se v zakázané zóně zasnoubil a vyhledal si pro tyto účely radiací zvláště zamořené prostředí.
Pripjať s ikonickým kolem


Skupina nadšenců z Polska se zaměřila na blízké město Pripjať, dříve moderní sídliště postavené pro pracovníky jaderné elektrárny, které bývalo ve Svazu jedno z nejlepších míst k životu. Nyní je to město duchů, a právě proto si Poláci ze skupiny naprowmieniowani.pl (viz Twitter) chtěli vyzkoušet, zda je dokáží s využitím malé benzinové centrály rozsvítit. Ta samozřejmě nestačila na pouliční osvětlení, ale interiéry a také některé neonové poutače se rozsvítit podařilo, díky čemuž tu máme zajímavé fotografie.

Na jejich uvedeném twitterovském účtu najdete mnoho dalších zajímavých materiálů z oblasti Černobylu, které ukazují, jak velká je to studnice pro celou tématiku nukleárních katastrof a postapokalyptického světa.

Zdroj: naprowmieniowani.pl
reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře