www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

V první den na Windows 10 přešlo 14 milionů počítačů

V první den na Windows 10 přešlo 14 milionů počítačů
, , aktualita
Microsoft uvádí, že v prvních 24 hodinách byl jeho nový systém Windows 10 nainstalován na celkem 14 milionů počítačů. Microsoft se přitom snaží aktualizace na nový systém nabízet postupně, aby nedocházelo k zahlcování datových linek.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak registruje daleko více počítačů, které na Windows 10 dosud čekají, přičemž jeho cílem je, aby do tří let používala tento systém jedna miliarda různých zařízení. Mezii ty se ale mohou počítat i zařízení spadající do kategorie Internetu věcí a dále pak i herní konzole či mobilní telefony a tablety, takže zdaleka nejde pouze o PC.
provoz na internetu je podstatně zvýšený především v Evropě, ve čtvrtek o 35 % nad normálním stavem


Microsoft dal v nabídce aktualizace na nový systém přednost svým Insiderům, tedy lidem, kteří pro něj Windows 10 v uplynulých měsících testovali, ale kdo má zájem, může si je nainstalovat hned. Ostatní se mohou dočkat třeba i za několik měsíců, ale pokud se na Windows 10 vyloženě netěší, bude pro ně lepší si počkat. Však řada uživatelů udává, že s instalací systému jsou potíže a v některých případech to nejde vůbec. Času je přitom dost protože na přechod z Windows 7 a 8.x zdarma máme nárok celý jeden rok po uvedení Windows 10 na trh.

Microsoft také nově nabízí 90denní zkušební verzi systému Windows 10 Enterprise. Určena je především pro profesionály a podniky, kde si mohou vyzkoušet, zda jsou pro ně nové Windows vhodné a vše jim bude fungovat. Stačí navštívit TechNet Evaluation Centre firmy Microsoft, přihlásit se pomocí svého účtu a tak se registrovat. Poté budete moci stáhnout 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému ve vybraném jazyce, a to v podobě ISO pro vytvoření bootovatelného DVD nebo USB. Verze Enterprise tedy není zaměřena na běžné zákazníky, takže neobsahuje řadu aplikací jako Mail, Calendar, People, Photos, obchod Store s aplikacemi nebo Cortanu.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala