www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

V první den na Windows 10 přešlo 14 milionů počítačů

V první den na Windows 10 přešlo 14 milionů počítačů
, , aktualita
Microsoft uvádí, že v prvních 24 hodinách byl jeho nový systém Windows 10 nainstalován na celkem 14 milionů počítačů. Microsoft se přitom snaží aktualizace na nový systém nabízet postupně, aby nedocházelo k zahlcování datových linek.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak registruje daleko více počítačů, které na Windows 10 dosud čekají, přičemž jeho cílem je, aby do tří let používala tento systém jedna miliarda různých zařízení. Mezii ty se ale mohou počítat i zařízení spadající do kategorie Internetu věcí a dále pak i herní konzole či mobilní telefony a tablety, takže zdaleka nejde pouze o PC.
provoz na internetu je podstatně zvýšený především v Evropě, ve čtvrtek o 35 % nad normálním stavem


Microsoft dal v nabídce aktualizace na nový systém přednost svým Insiderům, tedy lidem, kteří pro něj Windows 10 v uplynulých měsících testovali, ale kdo má zájem, může si je nainstalovat hned. Ostatní se mohou dočkat třeba i za několik měsíců, ale pokud se na Windows 10 vyloženě netěší, bude pro ně lepší si počkat. Však řada uživatelů udává, že s instalací systému jsou potíže a v některých případech to nejde vůbec. Času je přitom dost protože na přechod z Windows 7 a 8.x zdarma máme nárok celý jeden rok po uvedení Windows 10 na trh.

Microsoft také nově nabízí 90denní zkušební verzi systému Windows 10 Enterprise. Určena je především pro profesionály a podniky, kde si mohou vyzkoušet, zda jsou pro ně nové Windows vhodné a vše jim bude fungovat. Stačí navštívit TechNet Evaluation Centre firmy Microsoft, přihlásit se pomocí svého účtu a tak se registrovat. Poté budete moci stáhnout 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému ve vybraném jazyce, a to v podobě ISO pro vytvoření bootovatelného DVD nebo USB. Verze Enterprise tedy není zaměřena na běžné zákazníky, takže neobsahuje řadu aplikací jako Mail, Calendar, People, Photos, obchod Store s aplikacemi nebo Cortanu.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek